Chcete bydlet ve svém, ale v blízkosti hlavního města? Zkuste pasivní domy Zelený Zlonín

Již vás nebaví ruch velkoměsta? Láká vás bydlení ve vlastím baráčku, ale nechce hodiny dojíždět do Prahy? Ideální varianta je pro vás bydlení kousek za Prahou a přesto mít zahrádku pro relaxaci? Znáte projekt Zelený Zlonín?

0

Zelený Zlonín je developerský projekt, který staví nízkoenergetické domy ve Zloníně. Zlonín je menší obec s atraktivní lokalitou 15 min. od centra Prahy. V obci je veškerá občanská vybavenost jako zastávky BUS MHD, vlaková zastávka, mateřská školka, základní škola, základní umělecká škola, restaurace, golfové hřiště.

V projektu se počítá s výstavbou cca 100 domků. Domy jsou stavěny tak, aby byly ekonomicky šetrné k vaší peněžence, a zároveň jsou ekologické, zdravé a inteligentní. Aby se mohly domy zařadit do kategorie pasivních domů, využívají se moderní technologie jako například:

  • Hybridní fotovoltaická elektrárna, která má výhodu, že nevyužitou energii dokáže nahromadit a využívat ji později například k svícení, vaření, sprchování atd. V případě, že akumulátory jsou již plně nabité, lze případné přebytky využít například při přípravě teplé vody v bojleru.
  • Jinak pro ohřev teplé vody je využíván zásobník, který je napojený na tepelné čerpadlo typu vzduch/vzduch.
  • O čerstvý vzduch ve vašem domě se bude starat inteligentní vzduchotechnika s rekuperací, která sníží tepelné ztráty způsobené výměnou vzduchu.

Některé novostavby u Prahy jsou již zamluvené, tak neváhejte a i vy si vyberte, ten který je pro vás nejvhodnější. Můžete si vybrat z několika typů domů.

Jako příjemný bonus je možnost z cen domů odečíst nárokovou dotaci Nová zelená úsporám ve výši až 450 000 Kč.