Čeká vás rekonstrukce bytu nebo koupelny? Přizvěte si profesionály

Rekonstrukce bytu nebo bytového jádra může být velice náročnou akcí jak pro váš rozpočet, tak z hlediska zajištění kvalitní pracovní síly a provedení. Když už totiž takovouto rekonstrukci plánujete, stojí za to ji udělat pořádně.

0

Rekonstrukce bytového jádra

Pokud bydlíte ve starším panelovém domě, pak vás zřejmě dříve či později nemine rekonstrukce bytového jádra. Jedná se o nejčastější rekonstrukci v panelových bytech. Byty v panelácích mají svá specifika, jako je nedostatek prostoru a není tolik možností, jak pracovat se zastaralými dispozicemi bytu a materiály. Vždy ale existuje řešení. K plánování rekonstrukce je dobré si přizvat profesionály, kteří vědí, co dělají. Není nic horšího, než nepovedená rekonstrukce. Základ je vše dobře rozmyslet a naplánovat, udělat rozpočet a popřemýšlet o specifických potřebách rodiny, která byt obývá.

Rekonstrukce bytu svépomocí nebo s odborníky?

Otázkou je, zda se do přestavby pouštět sami. Renomovaná firma, která má léta zkušeností s rekonstrukcemi bytů, totiž může paradoxně ušetřit spoustu peněz a nervů. Zkušený tým poradí, jak celou rekonstrukci optimalizovat tak, aby nedocházelo ke zbytečným výdajům. Výhodou také je, že firma na sebe přebírá zodpovědnost za splnění realizace a je tedy odpovědná za úspěšné dokončení projektu. Nemůže, nebo nemělo by se stávat, že se vyskytnou problémy s realizací a firma od zakázky vycouvá. Firma, která má zkušenosti s rekonstrukcí koupelen či bytových jader, má také spoustu svých ověřených dodavatelů a vyzná se v materiálech, které lze použít. Proto ve výsledku vychází rozpočet mnohdy finančně příznivěji, než kdyby se klient pustil do rekonstrukce na vlastní pěst.