Bydlení v pasivním domě. Jaké má výhody?

Jste nespokojení se svým současným bydlením a toužíte bydlet "ve svém"? Zřejmě každý by chtěl bydlet v domě, který vyžaduje minimální spotřebu energie a je ekologický, v přírodě a zároveň v dojezdové vzdálenosti města. V rámci projektu Zelený Zlonín právě takové domy vzniknou v blízkosti Prahy.

1

Co je pasivní dům a jaké má výhody?

Pasivní dům je pojem pro budovy s velmi nízkou spotřebou energie a vysokým komfortem bydlení. Oproti klasickým stavbám pasivní domy spotřebují až o 85 % méně energie. Princip pasivního domu je jednoduchý – nepustit skoro žádné teplo ven, zajistit pravidelné větrání, efektivně využívat tepelné zdroje uvnitř domu (lidské teplo, spotřebiče atd.) a také venkovní zdroje (sluneční záření). To zajistí velmi kvalitní zateplení domu, vhodná okna s izolovanými rámy a trojitým zasklením.

Přesně takové domy vzniknou v blízkosti Prahy v obci Zlonín. Projekt bude probíhat v několika etapách a celkově zde bude vystaveno sto pasivních rodinných domů. Jaké jsou výhody bydlení ve Zloníně?

  • dostupnost do centra Prahy 15 minut
  • veškerá občanská vybavenost v okolí – školka, MHD, restaurace, golfové hřiště
  • minimální teplotní rozdíly v místnostech
  • úspora energií – průměrné roční náklady na veškeré energie jsou v rozmezí 6 –10 000 Kč
  • unikátní použité technologie – fotovoltaická elektrárna, rekuperační jednotka, tepelné čerpadlo (typ vzduch – vzduch), inteligentní ovládání (efektivní řízení a synchronizace všech použitých technologií)

Je toto vaše představa vysněného bydlení? Vybrat si můžete z různých typů domů ve velikosti od 80 – 90m2  a domy jsou prodávány včetně pozemků. Výstavba bude probíhat v následujících tří letech a bude zde postaveno na sto domů. Při včasném podpisu Vás čekají bonusy, jako je například iPhone 6, balíček led žárovek na 10 let nebo internetové připojení na 6 měsíců zdarma.

Jak se vám projekt Zelený Zlonín líbí? Dovedli byste si představit bydlení v pasivním domě