Znáte trendy v interiérovém osvětlení?

Ponurým a tmavým místnostem už odzvonilo. Dnes jsou v kurzu spíše světlé interiéry, které dokáží navodit dobrou náladu, příjemnou atmosféru a dodat vaší domácnosti stylové prvky. Nechte se inspirovat novými trendy a popusťte v rámci osvětlení uzdu své fantazii.

0

Vsaďte na kovovou povrchovou úpravu 

Kovové prvky si získávají čím dál tím větší oblibu hlavně v moderních domácnostech. Dokáží totiž upoutat na první pohled a interiéru dodají ten správný šmrnc. Zvolte třeba nápadná bodová svítidla v hliníkové, mosazné nebo bronzové úpravě. Pokud je správně doladíte do stylu ostatního zařízení, máte vyhráno.     

S minimalismem nikdy nešlápnete vedle

Mnoho lidí si dnes zařizuje byt ve striktně minimalistickém stylu. Jste-li jedním z nich, dodržujte tuto linii také při osvětlení. Bílá stropní světla jsou opravdu trendy a v kombinaci se stmívači je můžete nastavit přesně tak, aby vám intenzita světla co nejvíce vyhovovala. Zvláště důležitá je v obývacím pokoji, kde potřebujete pomocí světla vykouzlit klidnou a pohodovou atmosféru. Pro další tipy na osvětlení obývacího pokoje si přečtěte také článek: Jaké vybrat osvětlení do obývacího pokoje?.

Zaměřte se na vintage a jemnější retro styl 

Milujete nostalgický dizajn odhalených žárovek v edisonském stylu? Zaoblený kuželovitý tvar těchto žárovek se nejlépe hodí pro zútulnění obývacího pokoje nebo kuchyně. Takové žárovky lze získat i v moderním LED převedení, ale pokud prahnete po autentickém retro zážitku, vsaďte na klasiku a užívejte si romantické atmosféry. 

Méně rušivých momentů a čistější linie

Moderní dekor je založen na čistých liniích. Ať už se jedná o gauč, kuchyň nebo samotné osvětlení. Nadměrné zdobení pomalu ztrácí své postavení a na jeho místo se dostávají jednoduché geometrické tvary ladně zkombinované ve stylizovaném prostoru. Vedou také neutrální jemné barvy v kombinaci s mírnější intenzitou světla. 

Čím větší, tím lepší

Některé části domu si žádají vzbuzovat „wow“ efekt. Podle nejnovějších trendů ho lze dosáhnout pomocí jednoduchých, ale rozměrnějších lustrů. Takové osvětlení však vnímejte spíše jako stylový doplněk než jako dokonalý zdroj světla pro celý pokoj a doplňte ho ještě dalšími ladícími kousky. Velká závěsná svítidla se dají použít nad kuchyňským ostrůvkem, jídelním stole, ve foyer nebo podél delší chodby. 

Nestárnoucí klasika 

Při osvětlování svého interiéru nemusíte nutně dodržovat všechny nejnovější trendové záležitosti. Do módy se vrací třeba látková stínidla vhodná hlavně pro lustry nebo nástěnná svítidla. Nabízí vám příjemně tlumené světlo, které je spojené se sofistikovaným dojmem. Pokud jej navíc zkombinujete s trendovějším zařízením, získáte z prostoru maximálně čistý a moderní dojem. 

Máte pocit, že si při plánování osvětlení neumíte rady? Vyberte si ty správné doplňky pro osvětlení do svého bytu nebo domu i pomocí rad a tipů v tomto článku