Víte, jak vyřešit vlhkost v koupelně?

S vlhkostí v koupelně bojuje snad každý. Protože naprostá většina koupelen je umístěna uvnitř bytu bez přímého přístupu čerstvého vzduchu, je odvětrávání vlhkosti často problém. Kromě pro pobyt nepříjemného prostředí se v koupelně často objevuje i plíseň.

0

Ačkoliv základní rolí topení je vyhřát interiér, čím dál více se na něj pohlíží i jako na prvek, jenž významně ovlivní celkové vzezření bytu. Roli přitom hrají nejen prostorové možnosti a celkové zařízení bytu, ale také vlastní architektonické řešení bydlení. V moderních interiérech pyšnících se výraznými prosklenými prostory se totiž místo na radiátor hledá jen obtížně. Přesto se deskové radiátory ani v budoucnu nemusí o svoje místo na trhu bát.

Konvektor pro designové pojetí i rovnoměrné vytopení interiéru

Konvektorové systémy umožňují zaměřit se v interiéru výhradně na design. Protože jsou umístěné pod podlahou a prozradí je pouze mřížka v podlahové krytině, nijak nenarušují koncepci prostoru. Bydlení zůstane jeho vzdušnost, vyniknou francouzská okna, vstupy na terasu či velké prosklené plochy. Při tomto typu vytápění se teplo do místnosti dostává prouděním neboli konvekcí. Dochází k cirkulaci, při níž teplý vzduch stoupá ke stropu, tam se ochlazuje a následně zase klesne k podlaze.

Protože vzduch proudí celým prostorem podél stěn, interiér se lépe a rovnoměrněji prohřeje, byt přitom vytopíte s minimálními náklady. Poslední novinka, jíž je konvektor KORAFLEX FW, umožnuje interiér nejen vytápět, ale zvládne ho v případě potřeby i chladit. Komfortní tepelnou pohodu zajistí i v místech s vyššími tepelnými ztrátami, jimiž jsou právě velké prosklené plochy. Díky důmyslné technologii ho lze navíc i zapojit do systému inteligentního řízení budov.

Deskový radiátor pro tradiční vytápění a snadnou rekonstrukci

Radiátor na stěnu je řešením do tradičněji řešených interiérů a pro ty, kteří upřednostňují takzvané sálavé topení. Nevzhledný žebrový však již dávno nahradil deskový. Dokáže poskytnout vysoký výkon, na rozdíl od svého předchůdce však zabere méně místa, působí subtilněji a také se snáze udržuje. Jediné, co se nezměnilo, je preference jeho barevnosti zákazníky – zde pořád vede tradiční bílá. Deskový radiátor je oblíbený i v případě rekonstrukcí. Například typ Radik Klasik – R umožňuje vyměnit starý radiátor bez nutnosti řezat nebo svařovat trubky. Nové topení vypadá nejen efektně, ale umožňuje snížit náklady na vytápění o 20 – 30 % ročně. Výměnu čtyř starých radiátorů za nové lze zvládnout zhruba za pět hodin.

Jaké topení tedy zvolit? Viditelné na zeď, či skryté pod podlahou? Záleží na peněžence, prostorových možnostech i vlastním vkusu. V každém případě však platí, že o vhodném typu a výkonu vybraného deskového radiátoru či podlahového konvektoru by měl na základě parametrů konkrétních prostor výpočtem rozhodnout specializovaný projektant.

Více informací k jednotlivým možnostem naleznete na www.korado.cz.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here