Tři rady jak vybrat kvalitní postel pro ničím nerušený spánek

V posteli v průměru trávíme 8 hodin denně, což je dost. Proto byste si měli dopřát postel, která bude pohodlná a poskytne vám kvalitní odpočinek. Co ovlivňuje, jak se budete v posteli cítit? Především výrobní materiál, ale také rozměry. Zjistěte, jak vybrat tu nejlepší.

0

Materiál ovlivňuje vzhled i údržbu

Vzhledem k tomu, že je pořízení postele dlouhodobou investicí, měli byste pozornost věnovat výběru materiálu, ze kterého je vyrobena.

  • Masiv – předností masivních postelí je dlouhá životnost a 100% přírodní materiál, po kterém mohou bez problémů sáhnout i alergici. Při výběru se zaměřte na kvalitu spojů. Pevné spoje značí pevnou postel.
  • Lamino – patří k oblíbeným materiálům zejména kvůli snadné údržbě a příznivé pořizovací ceně. Díky bohaté nabídce barevného provedení a povrchových úprav imitujících například dřevo, si můžete vybrat přesně takovou postel, která bude bezvadně ladit se zbytkem ložnice.
  • Kov – je jasnou volbou do moderních interiérů. Kovové postele se vyrábí z profilovaných plechů a dutých trubek, takže jsou lehčí a manipulace s nimi je snadná.
  • Čalounění – čalouněné postele mají konstrukci lůžka potaženou textilií, koženkou či kůží, takže vypadají velice elegantně. Typickým rysem čalouněných postelí je čelo, které vás chrání před chladem od zdi, ale také je pohodlnou opěrou zad v případě, že si v posteli rádi čtete. Luxusní čalouněné postele s vysokým a měkce polstrovaným čelem najdete v nabídce společnosti Slumberland.

Dostatečně velká pro pohodlný spánek

Postele se podle velikosti dělí na jednolůžka a dvoulůžka. Standardní rozměr ložné plochy jednolůžka je 90 × 200 cm, ale setkat si můžete i s velikostí 100 × 200 cm. Dvoulůžko je charakteristické rozměry 180 × 200 cm. Jestliže nemáte dostatek prostoru pro velkou čalouněnou manželskou postel, dejte přednost rozměrům 160 × 200 cm. Pro vyšší osoby jsou k dostání i prodloužené délky 180 × 220 či 240 cm. Délku postele vybírejte podle nejvyššího člověka, který na ní bude spát. Nezapomínejte však připočíst 20–25 cm navíc, abyste měli dostatek místa u hlavy i nohou.

Výšku postele přizpůsobte svojí výšce. Obecně platí, že při posazení na matraci s plně opřenými chodily, by kolena s podlahou měla svírat úhel 90°. Výška ložné plochy by měla být ve výšce nejméně 30 cm, zde se již nevíří prach. Ideální je ovšem výška 40–50 cm, díky které se z postele bude dobře vstávat, ale také se do ní bude pohodlně uléhat. U výšky ložné plochy nezapomeňte zohlednit výšku matrace.

S nebo bez úložného prostoru

Úložný prostor je dobrou volbou do bytů, ve kterých bojujete s nedostatkem místa. Vzhledem k prostorovým možnostem jsou na výběr zásuvky, které potřebují prostor pro vysunutí nebo úložný prostor, který odkryjete odklopením spací plochy. Výklop může být buď boční, nebo od nohou.

Jestliže doma máte dostatek skříní a jiného úložného prostoru, volte postel s volnou spodní stranou. Matrace tak bude lépe provětrávaná a předejdete vzniku roztočů a plísní.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here