Rozvíjí motoriku i fantazii. Jak vypadají moderní dětská hřiště?

  Dětská hřiště známe všichni, jako malí jsme si na nich hráli celé hodiny. Dříve však bylo součástí hřiště přinejlepším kolotoč, prolézačka a houpačka. V dnešní době jsou moderní dětská hřiště plná nejrůznějších prolézaček, které rozvíjí dětskou motoriku i fantazii.

  0
  Dětské hřiště Berliner Seilfabrik

  Dětská hřiště, která jsou v současnosti budována splňují přísné bezpečnostní požadavky, jsou zhotoveny z moderních materiálů a herní prvky nabízí nepřeberné množství herních variací pro děti menší i větší.

  Dětské hřiště místo tělocvičny

  Moderní dětská hřiště jsou koncipována jako prostor, kde si děti mohou vyzkoušet a procvičovat různé pohybové dovednosti. Například prolézačky nebo horolezecké stěny poslouží jako nácvik motorických dovedností dítěte. To stejné herní prvky procvičující rovnováhu a šplhací tyče a sítě zase prověří sílu malé ratolesti. Pro starší děti jsou k dispozici hřiště na parkour, skateboard nebo fitness hřiště. Ta mohou využít i dospělí jako venkovní tělocvičnu, což je obzvlášť v současné situaci příhodné.

  Starejme se o veřejný prostor, zvyšuje kvalitu bydlení

  Veřejný prostor byl dlouho považován za místo, které nikomu nepatří, o které se má starat obec. Poslední dobou je však trend trávit čas venku. Především ve městech je kvalita veřejného prostoru určující pro náš prožitek z bydlení ve městě. Lavičky, altány, fitness hřiště, kvalitní odpadkové koše nebo stojany na kolo, tento městský mobiliář nám zpříjemní náš každodenní život. Moderním prvkem jsou i solární nabíjecí stanice, kde si můžete zdarma a venku v případě potřeby dobít telefon nebo laptop.