Rezidence Hadovitá: Moderní bydlení v lokalitě s atmosférou starých časů

0

Kdybyste do dnešní Michle zavítali ve 14. století (tehdy byste se však po cestě ptali, jak se dostat do lokality zvané Michejl), cítili byste se jako na úplně jiném místě. Původně šlo o poměrně velkou osadu, v jejímž okolí se rozprostíraly louky, vinice, zahrady a sladovny. To se změnilo na počátku 20. století, kdy se na této lokalitě podepsala vlna industrializace. Vyrostl zde mlýn, cihelna, pivovar a další důležité stavby. Od roku 1922 je Michle nedílnou součástí hlavního města a v posledních letech patří k nejatraktivnějším lokalitám pro zájemce o bydlení na klidném místě v blízkosti centra. Nejnovějším přírůstkem bude Rezidence Hadovitá – komplex tří moderních budov, které zde postaví Metrostav Development.

Ačkoliv dnešní Michle vypadá úplně jinak než kdysi, stále zde vládne specifická atmosféra starých časů. Některé ulice neztratily původní venkovský ráz a kolem vesnického jádra protéká potok Botič. Kromě historické a venkovské části jsou v Michli také ryze moderní čtvrti. Mísí se zde různé architektonické styly a bez nadsázky si zde vysněné bydlení najde téměř každý.

Výjimečná již na první pohled

Nové byty Praha 4 vyrostou na Michelské stráni. Pražští architekti z Arx Studia dostali nelehký úkol, který však zvládli na výbornou. Navrhli moderní stavbu, která nabídne dostatečně prosvětlené, komfortní a prostorné bydlení. Budovy jsou charakteristické členitostí, ale přesto působí velmi elegantně a nadčasově. Kopírují svažitý terén a do lokality zapadají jako klíč do zámku.

Blízká příroda i všechny důležité služby

Bydlení v Rezidenci Hadovitá je skvělou volbou pro každého, kdo hledá nový domov v bezprostřední blízkosti přírody, ale přitom nedaleko civilizace. V rámci občanské vybavenosti počítejte se školami, školkami, obchody a veškerými potřebnými službami. Samozřejmě nechybí ani ordinace lékařů a sportoviště. Zdejší podmínky jsou vskutku ideální pro rodinný, ale i aktivní život.

Podobu bydlení si zvolíte vy

Byty byly navrženy s ohledem na současné standardy. Budoucí obyvatelé si sami zvolí, zda interiéry ponechají v neutrálním nádechu, nebo do nich vnesou osobitost a pestré barvy. Developer Metrostav Development je známý svědomitým přístupem k projektům a ani v případě nové rezidence nebudou chybět kvalitní materiály a inteligentní řešení.

A proč rezidence získala tak neobvyklý název? Přítomnosti hadů to jistě není, na ty zde skutečně nenarazíte. Přízvisko „hadovitá“ odkazuje na stejnojmennou ulici, ze které se bude do tří budov vcházet.

Kde najdete další informace?

Pokud vás prodej bytů v Praze 4 zajímá a rádi byste se dozvěděli aktuální informace o projektu Rezidence Hadovitá, sledujte je na www.rezidencehadovita.cz.