Přírodní ošetření dřeva: zkuste Osmo oleje

0
Foto: pixabay/Martina_zalitobetonem

Máte doma dřevěnou podlahu nebo na zahradě dřevěnou terasu, která už má za sebou několik sezón a potřebovala by ošetření? Pokud rádi trávíte na své terase čas, je také dobré zvážit její ochranu, aby materiál vydržel dlouho v zachovalém stavu. Dřevo je totiž materiál, který jak známo, neustále pracuje, roztahuje se a mění svou barvu. Proto je nutné jej chránit před nepřízní počasí, povětrnostními vlivy a přímým slunce. Nejlepší ochranou jsou ochranné oleje na dřevo, které dodají barvu, případně poskytnou pouze bezbarvou ochranu.

Přírodní oleje na dřevo Osmo

Jakou barvu nebo odstín ochranného laku na dřevo vybrat, tak to už je na vás. Ochranný lak zvýrazní přirozenou barvu dřeva a bude ho chránit před okolními vlivy po dlouhou dobu. Z vlastních zkušeností se velice doporučují přírodní ochranné oleje Osmo, kterou jsou založeny na přírodní bázi. Jsou husté a vydatné a snadno se aplikují. Dají se použít na veškeré dřevěné materiály, ať už uvnitř nebo ve venkovních prostorech. Nátěry jsou zdravotně nezávadné pro člověka, zvířata i rostliny.

Vyzkoušejte i lazuru na dřevo

Lazury na dřevo jsou skvělé v tom, že nejsou barevné, ale chrání dřevo před okolními vlivy, vodou, plísněmi a škůdci. Zvýrazní texturu dřeva a prodlouží jeho životnost. Výhodou je, že se nemusí odstraňovat starý nátěr a může se nanést na něj.