Připravte se už teď na jarní posezení! Dřevěné terasy a wpc terasy

0
Foto: Vladimir Trynkalo / Shutterstock.com

Pomalu nadchází doba, kdy opět můžeme přesunout náš život ven na terasu a trávit tak rána či večery venku. Teď je také ta správná doba, kdy se začít chystat na stavbu terasy. Vyberte si vhodný materiál, dokud je čas.

WPC terasy

Kompozitní terasy neboli wpc terasy jsou vyrobeny z odolného materiálu vzhledem připomínající dřevo. Narozdíl od dřeva je to však materiál odolný a držící barvu a především nepotřebuje žádnou údržbu. Prostě jen postavíte terasu a již si na ní bez práce můžete užívat svůj volný čas. Na výběr je z řad barevných provedeních v přírodních odstínech a z různých povrchových úprav.

Dřevěné terasy

Pokud vás více láká opravdu přírodní provedení, pak je tou pravou volbou pro vás dřevo. Je to příjemný materiál, vypadá esteticky a navíc je ekologické. Jedinou nevýhodou je, že se o dřevěnou terasu musíte starat, aby ji povětrnostní vlivy a déšť příliš nezničily. Skvělou volbou jsou přírodní Osmo oleje na dřevo, které dřevo fantasticky ochrání a dodají mu zvýraznění barvy.

Pokud si při výběru materiálů nebo při zařizování vašeho interiéru domova nebudete vědět rady, zkuste se obrátit na profesionály. Například designéři z firmy Svět interiérů vám poradí, jaké barvy se budou k vašemu domovu nejvíce hodit nebo vám rovnou pomohou s celkovou rekonstrukcí bytu nejen v Praze.