Pojistěte si domov bez rizika podpojištění

Proč byste si měli sjednat majetkové pojištění? Protože získáte jistotou, že když se něco pokazí a přijdete o majetek nebo střechu nad hlavou, dostanete od pojišťovny adekvátní náhradu. Může se stát cokoliv a bez ohledu na to, zda škody způsobí živly nebo vandal, finanční kompenzace vám jistě přijde vhod.

0

Co je to podpojištění?

Podpojištění je situace, kdy svůj majetek pojistíte na částku, která neodpovídá jeho reálné hodnotě. Například byt v hodnotě jednoho milionu pojistíte pouze na půl milionu, takže budete mít nárok pouze na polovinu pojistného plnění.

K podpojištění většinou dochází v momentě, kdy pojištěnec pořídí nové vybavení a zvýší hodnotu bydlení. Zapomene však aktualizovat pojistnou smlouvu, čímž ztrácí nárok na pojistné plnění v původní výši.

Jak podpojištění zabránit?

Nechcete neustále přemýšlet nad tím, zda údaje uvedené ve smlouvě odpovídají aktuální ceně vašeho majetku? Pak si sjednejte majetkové pojištění od ERGO pojišťovny. Produkt s příhodným názvem Bezpečný domov je nastaven tak, aby k podpojištění nemohlo dojít – žádné složité oceňování se nekoná, protože pojistná částka odpovídá obytné ploše. Ta se obvykle nemění, čímž je riziko podpojištění eliminováno.

Pojištění domácnosti lze sjednat pro rodinné domy s jedním až dvěma byty, byty v osobním vlastnictví, nemovitosti ve výstavbě a trvale obydlené domácnosti. Výjimkou nejsou ani budovy s podnikatelskou činností do 1/3 obytné plochy a vybavení kanceláře nebo ordinace.

Další výhodou produktu Bezpečný domov je pojištění odpovědnosti zdarma, a to s celosvětovou platností. V případě potřeby si navíc můžete připojistit odpovědnost spolubydlící osoby, psa či koně. Bližší informace najdete na ergo.cz.