Pět konstrukčních provedení sítí proti hmyzu k ochraně interiéru

Ty tam jsou časy, kdy se sítě proti hmyzu skládaly pouze z dřevěného rámu a přes něj vytažené síťoviny. Výrobou sítí se dnes zabývají specializované firmy pohybující se v oboru stínící techniky nebo výroby a montáže oken.

0

Sítě jsou stále žádanějším doplňkem oken a vstupů, kudy dovnitř proudí množství létavého či lezoucího hmyzu. Díky moderním technologiím výroby a možnostem barevného lakování lze o sítích do dveří a oken značky Minirol mluvit i jako o estetickém prvku.

Sítě do každého okna i dveří

Od chvíle, kdy sítě do oken a dveří nasadíte, můžete na otravný hmyz přestat myslet. Síťovina vám nijak nebrání ve výhledu ven, ani neomezuje větrání v místnosti. V létě se tak už nemusíte bát v noci rozsvítit a přitom neustále větrat otevřenými okny. Pokud máte vlastní představy o typu, rozměrech a designu sítě, vsaďte na Minirol, značku sítí proti hmyzu na míru. Opatřit sítí lze jakýkoli typ okna či dveří.

Okenní sítě proti hmyzu

  • Pevné
  • Rolovací
  • Plisé
  • Integrované v roletovém boxu

Dveřní sítě proti hmyzu

  • Pevné
  • Rolovací
  • Posuvné
  • Plisé

Pevné sítě jsou cenově příznivá ochrana proti hmyzu

Jednoduchá a elegantní varianta se hodí pro všechny typy oken. Síť se skládá z hliníkového rámu z extrudovaných nebo válcovaných profilů, které doplňují neviditelné rohové spojky. V případě dveřních sítí nabízí Minirol možnost použití samozavíratelných pantů. Montáž okenních sítí probíhá bez zásahu do rámu okna a provádí se z venkovní strany s pomocí otočných, vsazovacích nebo pružinových držáků. Instalace i pozdější údržba pevných sítí je díky tomu velice snadná.

Rolovací sítě umožňují vertikální i horizontální manipulaci

Pro docílení perfektního utěsnění se rolovací síť pohybuje ve vodicích lištách a navíjí se na pružinovou hřídel ukrytou v hliníkovém boxu. Pro ještě plynulejší chod síťoviny v postranních lištách lze hřídel opatřit brzdou. Sítě proti komárům se montují do ostění a ve snímatelném provedení do rámu okna či dveří. K dokonalé těsnosti sítí přispívají i kartáče na vodicích lištách a koncové liště. Ve stažené poloze síť jistí koncová lišta zachycená do speciálních úchytů.

Posuvná síť je vhodná do dveří a francouzských oken

Komfortní varianta posuvného systému sítě proti hmyzu se hodí všude tam, kde chybí prostor přede dveřmi, ale je k dispozici dostatek místa pro otevření sítě vedle dveří. Chod sítě je velice tichý, protože je vedena ve speciálních kolejnicích. Integrované vodicí prvky umožňují velice snadnou a rychlou demontáž bez použití nářadí. Síť tvoří hliníkový rám z extrudovaného profilu.

Plisé sítě jsou řešením pro bezbariérové prostory

Plisované sítě proti hmyzu Minirol, které se skládají do speciálního harmonikového systému, jsou ideální volbou pro zdvižně posuvné dveře (HS portály) a jiné průchody, u kterých je vyžadována bezbariérovost a jednoduchá manipulace. Mohou být osazeny do velmi rozměrných dveřních otvorů a na rozdíl od posuvných či rolovacích sítích proti hmyzu nepotřebují ke svému pohybu spodní vodící lištu, ale jsou vedeny pomocí nízkého spodního profilu, který snadno překonají starší lidé, malé děti i lidé s handicapem.

Sítě integrované v roletovém boxu nabízí řešení 2 v 1

Tento typ sítě kombinuje roletový systém Minirol s ochranou proti hmyzu. Síť je umístěna přímo v hliníkovém boxu, ale při používání je zcela nezávislá na ovládání rolety. Spojení těchto dvou produktů vzniká roleta proti hmyzu, která vedle toho zajišťuje ochranu proti nepříznivému počasí, hluku a vniknutí cizích osob.

V případě zájmu o cenovou kalkulaci nebo návrh konkrétního řešení si napište o nabídku zdarma na webu www.minirol.cz.