Rekonstrukce interiéru: Jaké jsou trendy pro rok 2017?

Bylo jedno z vašich letošních předsevzetí vtisknout svému obydlí trochu originality a použít ušetřené peníze na budování příbytku, kam se budete chtít vracet? Či jste se snad rozhodli koupit nemovitost a plánujete kompletní rekonstrukci? Podívejte se na aktuální trendy na poli interiérového designu.

0

Návrat k přírodě

Použití přírodních materiálů v obývacích prostorech či ložnici je již několikátým rokem zpět. Nyní se však designéři budou zaměřovat na využití těchto materiálů i na neočekávaných místech, jako jsou koupelny či kuchyně. „EKO“ styl tak zůstane hlavním tematickým prvkem i pro příští rok a hojně budou využívány materiály jako dřevo, korek či kámen. Mezi doplňky budou převládat zemité tóny hnědé, zelené, pískové či hořčicově žluté. Častěji se setkáme i se snahou přenášet zeleň či jiné formy přírody do interiéru, a to v podobě zakládání zimních zahrad či interiérových zelených stěn. Zvyšovat se bude i tendence vybavovat domácnost květinami v nejrůznějších závěsných květináčích, truhlíkách apod. Očekává se, že propracovanější bude i nábytek z palet, který byl doposud požadován za DIY materiál. Nyní však získá luxusnější podobu.

Relaxační koutek

Zvyšovat se bude i tendence vytvářet si prostor určen výhradně pro relaxaci. Pro nedostatek místa v novostavbách však lze pro tento účel opticky odlišit například jen jeden kout místnosti. Inspiraci nacházejí designéři v zámeckých knihovnách se zdmi vymalovanými teplými barvami, gobelíny na stěnách a masivními knihovnami. Oblíbenost si znovu získává již tradiční křeslo typu ušák, které začíná zdobit drtivou většinu domácností, a vytváří tak nerušenou oázu klidu. Ušák doporučujeme nechat vyrobit na míru.  Ruční výrobou tohoto ikonického kousku sedacího nábytku se zabývá například společnost PK Interiér. „Výrobu tohoto proslulého křesla jsme zachovali z dob minulých. Jedná se o řemeslnou a výhradně ruční práci. Kostra je masivní z tvrdého dřeva, sedák je pružinový, vyvázaný africkou trávou a koňskými žíněmi.“, říká majitel PK Interiér, Pavel Kružík. „Velmi důležitý prvek při výběru ušáku je také správná podpěra v bederní části. Ta zajišťuje zdravý a pohodlný posed, což je důležité hlavně v případě, že v křesle usnete. Vyhnete se tak bolestem zad a ztuhlému krku.“, dodává Kružík.

Dispoziční řešení interiéru

Daleko promyšlenější bude i dispoziční řešení interiéru, přičemž hlavním myšlenkovým směrem bude zaměření se na jeho promyšlenou funkci. Každý kus nábytku či dekorace tak má mít svou opodstatněnou roli a trendem bude skrývat prostory, které nejsou právě používané. Z toho důvodu bude daleko větší poptávka po interiérech na míru a zakázkové výrobě nábytku, což pomalu, ale jistě přestává být výsadou. V současnosti naopak hovoříme skoro o nutnosti. Čím dál tím oblíbenější bude také tzv. „open space“, kdy často nalezneme obývací prostory spojené s jídelnou a kuchyní.

A na co se letos doma chystáte vy? Diskutujte pod článkem.