Nepodceňujete důležitost kvality spánku? Aneb proč se vyplatí koupit dobrou matraci

Spánkem trávíme opravdu spoustu času, i když si to často vůbec neuvědomíme. V posteli ale denně trávíme několik hodin, kdy je důležité, aby si naše tělo především odpočalo. A odpočinout by si rozhodně mělo kvalitně, a tedy na kvalitní matraci. Dobrá matrace však rozhodně nemusí být zároveň extrémně drahá, vždy je to o tom, abyste zvolili odpovídající poměr ceny a výkonu. Každý člověk také má jiné potřeby a pokud budete volit například zónovou matraci s řadou ergonomických prvků, bude pochopitelně dražší než matrace klasická.

0

Co je tedy důležité při výběru matrace?

Při výběru vhodné matrace, ve které se nám bude dobře spát, dobře si odpočineme a naše tělo celkově zrelaxuje, je potřeba zohlednit celou řadou faktorů. Samozřejmě by měla kvalitní matrace být vyrobena z materiálu, které dokáží poskytnout odpovídající oporu našemu tělu. Je přitom jedno, zda už zvolíme matraci pěnovou, taštičkovou či případně luxusní latexovou. Důležité je, abychom zohlednili:

  • Zda máme nějaké zdravotní problémy
  • Jak nejčastěji ležíme

Analyzujte své požadavky

Podle toho, zda trpíme na některé ze zdravotních problémů, jako jsou například problémy s páteří nebo bolesti kloubů, je vhodné samozřejmě uzpůsobit také výběr matrace. V takových případech se hodí využít služeb zónových matrací, o kterých jsme hovořili již v úvodu, a které dokáží správně podpořit konkrétní části našeho těla. Uleví tak páteři i kloubům.

Důležitým kritériem při výběru matrace je také její tvrdost. Tu bychom měli do určité míry vybírat podle toho, jak nejčastěji spíme. Pokud spíme na zádech nebo na břiše, hodí se matrace spíše tvrdší, pokud naopak spíme častěji na boku, hodí se matrace měkčí, aby kopírovala dobře naše tělo. V současné době není problém na internetu koupit za dobré ceny matrace v akci, a to v různých stupních tvrdosti. Ze zdravotního hlediska však není vhodné vybírat matrace úplně měkké, ale volit spíše matrace tvrdší.

Zdroj obrázku: puhhha / Shutterstock.com