Neotřelý industriální styl vás nadchne

O tom, že se industriální styl bydlení těší čím dál větší oblibě, není pochyb. Charakteristickým prvkem tohoto stylu jsou přiznané materiály, které připomínají prostory starších průmyslových budov. Odhalené cihly, beton, ocel a dřevo jsou pro něj typické. Ačkoliv se může zdát, že se industriální styl hodí spíše do pánských interiérů, opak je pravdou. V poslední době získal velkou popularitu a využívá se jak ve veřejném prostoru (kavárnách či restauracích), tak i v rodinných domech a bytech. Vytvořte si doma také originální industriální prostředí, které vás nadchne svou autentičností a neotřelou atmosférou.

0

Osobitý a originální ráz?

Jak už vyplývá z názvu, industriální styl využívá nejen přiznaných materiálů, ale také designu průmyslového nábytku. Dokonalost zde není žádoucí. Naopak skvěle vypadají zašlé detaily, které vdechnou interiéru osobitý ráz. Tento styl se vyznačuje častým využitím kovu a betonu, ale výborně k němu ladí také dřevo a kožené doplňky. Například kožešinové podložky nebo kožená sedací souprava dodá prostoru originální ráz. V případě, že se rozhodnete váš interiér proměnit do stylu starých továrních hal, určitě se vyhněte velkému množství doplňků. Buclaté polštářky, pastelové barvy, volánky a zdobný nábytek do industriálního prostředí rozhodně nepatří.

Dřevěný nábytek? Ano!

Dřevěný nábytek v kombinaci s kovem do tohoto stylu jednoznačně zapadá. Ačkoliv se může zdát, že působí příliš robustně, vytvoří z industriálního prostředí útulné a stylové místo.

Vintage?

Vintage vzhled starých dřevěných latí a broušeného kovu je typickým kouskem, který by v industriální domácnosti neměl chybět. Osobitý stůl pak můžete doplnit o stylová kožená jídelní křesílka nebo o praktické lavice ve stejném designu.