Vlastní byt, nebo pronájem?

Výhody nájemního bydlení jsou jasné. Přesto si je ale pojďme společně zrekapitulovat.

0

Pronájem bytu v Plzni je finančně dostupnou a komfortní variantou pro celou škálu klientů. Ať už hledáte malý byt 1+kk nebo 2+kk či potřebujete něco většího s několika pokoji navíc.

Pronájem bytu Plzeň

Pokud se rozhodnete bydlet právě v Plzni, získáte všechny občanské služby doslova na dosah ruky. Skvěle zasíťovaná MHD vás levně odveze z práce i do práce a vaše děti zase do jedné ze státních nebo soukromých škol. Služby, které město Plzeň nabízí svým obyvatelům, jsou široké. Od kulturních po sportovní události, pravidelný úklid ulic i svoz odpadu. Samozřejmostí je i minimální kriminalita, a to napříč plzeňskými částmi. A kde se žije nejlépe? Do centra je to coby kamenem dohodil i z nejvzdálenější části měst. Malebný je venkovský Bolevec či Doubravka. Lákají ale i Bory, Slovany, Košutka či Lochotín. Všechny městské části mají zkrátka co nabídnout. O reality Plzeň je navíc dobře postaráno a přehled bytů k pronájmu najdete vždy aktuální na webu realitní kanceláře Pubec.

Za dvacet let zaplatíte cenu bytu. Nebo ne?

Častým omylem je, že pravidelné splátky nájmu vlastně vydají za cenu bytu a proto je výhodnější hypotéka a koupě než pronájem. Není to ale pravda, alespoň ve většině případů. Za hypotéku jednak platíte nemalé úroky, které půjčenou částku navýší, a pak musíte počítat s náklady navíc. I když se jedná o nájemní bydlení, vlastní peníze na renovace, údržbu či vybavení do bytu tak i tak investujete. Průměrný měsíční výdaj za byt se tak ještě o něco navýší. Když si měsíčně vydanou částku vynásobíte například 20, 30 roky, bude se zdát, že jste vlastně zaplatili kupní cenu ve splátkách. S koupí majetku je ale spojená daň, mnohem větší výdaje na údržbu nemovitosti. Navíc se musíte na začátku zadlužit na desítky let a nejistota může být pro některé klienty příliš svazující. Z nájemního bydlení se můžete vždy přestěhovat do levnějšího, nebo se rozhodnout pro bydlení v domě a nic vás nesvazuje.

Rekonstrukce jen za vědomí pronajímatele

Ano, pravdou, je že větší zásahy do bytu můžete dělat jen tehdy, pokud vám to majitel bytu dovolí. Nespornou výhodou je ale skutečnost, že žádné zásahy vlastně provádět nemusíte a hlavně je nemusíte platit! O renovaci či rekonstrukci bytu se finančně postará majitel. Stejně tak je jeho odpovědností, aby vše v bytě fungovalo a vám se tam jako nájemníkovi dobře bydlelo.

Pronájem bytů v Plzni vyhledávají lidé, kteří chtějí zůstat flexibilní a místo jednoho velkého vydání a hypotéce dávají přednost pravidelnému nájmu a spoření ušetřených peněz. Mezi takovými lidmi najdeme nejen studenty a mladé páry, ale i seniory či rodiny s dětmi.