Koupelny ve znamení minimalismu a prostornosti

Trendy v oblasti koupelen sice nepřicházejí každoročně s převratnými změnami, ale existuje množství různých stylů podléhajících estetickému cítění majitele. Zásadním pravidlem je souladu stylu koupelny s celkovou atmosférou obydlí. Důležité jsou zejména dispozice, vkus a možnosti, které nabízí jak prostor, tak rozpočet.

0

Moderní koupelna by měla být dostatečně prosvětlená a vzdušná. Jestliže se na vaší koupelně dispozičně šetřilo, prostor lze opticky zvětšit velkým formátem obkladů. Moderní je kámen či beton, které můžete doplnit dlažbou s dokonalou imitací ocelových nebo zkorodovaných desek v bronzové i platinové barvě. Koupelna tak získá industriální nádech. Ten vynikne v doplnění výraznými designovými prvky.

Jednoduchost, přírodní materiály a velkorysost  

Pokud si přejete útulnou koupelnu, skvěle poslouží různé imitace dřeva. Místnost totiž pocitově zateplí. Čisté linie jdou ruku v ruce se snadnou údržbou. Nábytek, sanitární technika i různé doplňky podléhají nejen vlhku a teplu ale i každodennímu opotřebovávaní. Z materiálů se v posledních letech těší značné oblibě zejména dekor dřeva nebo imitace kamene, betonu a cementu. Nadále vedou neutrální barvy – zemité tóny a přírodní odstíny v hnědém, šedém, bílém a černém provedení jsou nejen trendy, ale zároveň nadčasové.  

Vana nebo sprcha?

Na výběr mezi vanou a sprchou byste měli myslet už během samotného plánování, jelikož rozhodující je rozloha koupelny. V případě velkorysého prostoru je nejlepším řešením umístit do koupelny obě varianty. Sprcha či vana jsou výsledkem individuální volby a osobních priorit. V  malé koupelně je nejlepším řešením sprchový kout. Ušetří nejen hodně místa, ale zejména čas. Pohodlná vana vyžaduje více prostoru. Současný trh však nabízí různá řešení i pro ty, kteří si bez ní koupelnu nedovedou představit. V nabídce je množství asymetrických van, které se přizpůsobí každé koupelně.

Když vana, tak v prostoru

Nejnovějším trendem je umístnění vany do prostoru koupelny. Je dokonalým řešením pro milovníky relaxu a designu, i když se pohybuje v kategorii nadstandardu. Vyžaduje totiž větší prostor než klasická vestavěná vana. Volně stojící vany se liší svým tvarem, současné koupelně dominují především měkké a oblé linie. Oblý tvar vzbuzuje pocit bezpečí a podporuje uvolnění. Volně stojící vany mohou být smaltované či akrylátové. Kvalitní akrylát je lehčí na manipulaci, vana je pocitově teplejší a pomaleji vychladne. Představuje tak komfortní zázemí pro dlouhou relaxační koupel. Při volně stojících vanách lze volit ze tří možností instalace baterie – integrovanou na okraj vany, stojící vedle vany a instalovanou do zdi, se kterou vana sousedí. 

V jednoduchosti je krása

Důraz na relax a požitek se prolíná i do praktických řešení sprchových koutů. Milovníci luxusního relaxu v koupelně ocení hydromasážní boxy nebo parní hydromasážní boxy. Vzrůstá popularita takzvaných walk-in sprchových koutů. Jedná se o prostor bez dveří, případně s minimalistickými a jednoduchými sprchovacími zástěnami. Vyžadují však více místa a dostatečně velkou, nejlépe plochou sprchovací vaničku. Trendem je použiti podlahových nebo stěnových odtokových žlabů. Tyto minimalistická řešení vnáší jednoduchost i do údržby – nedochází k usazování nečistot v těžko čistitelných zákoutích a minimalistická skla bez rámů vypadají velmi elegantně.

A jakou koupelnu byste chtěli mít doma vy? 

 

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here