Kontejnerové chatky jsou v kurzu, v oblibě je má čím dál více Čechů

Kontejnerové domky se stále více prosazují jako levnější alternativa bydlení a není se čemu divit. Ceny nemovitostí jsou v mnoha oblastech Česka tak vyšponované, že si vlastní bydlení může dovolit čím dál méně lidí. To samé platí i o rekreačních objektech. Proto vznikly různé alternativy, z nichž jedna z nejpopulárnějších jsou právě kontejnerové domky. Nádherné chatky, které jsou postavené z vyřazených lodních kontejnerů, nabízí například projekt Vyrabimechaty.cz. Vlastní druhý domov můžete mít postavený už za tři týdny, a to za méně než milion korun.

0

Postavit si krásný zděný dům či dřevěný srub jako z dovolenkového katalogu je snem mnoha lidí, kteří si rádi dopřávají útěk z reality všedních dní někam do přírody. Tento sen se ale splní jen zlomku z nich – zpravidla těm, kteří mají tučné bankovní konto a také pořádný kus štěstí na dobrou nabídku. Pokud se vás to netýká, nezoufejte. Řešením může být kontejnerová chatka!

Proč roste jejich obliba?

Nízká pořizovací cena je jedním z důvodů, proč se stavby z vyřazených kontejnerů těší stále větší oblibě. Jeden použitý kontejner vyjde na desítky tisíc korun a za hrubou stavbu zaplatíte pár set tisíc, což je v porovnání s novou výstavbou citelně nižší a pro většinu dostupnější cena. Různorodá nabídka designově řešených kontejnerových chatek snad už rozptýlila i ty poslední obavy z toho, že plechové kvádry určené pro lodní přepravu jsou neestetické. Když kontejner kvalitně obložíte dřevoplastem, nikdo nepozná, jestli se jedná o dřevostavbu, nebo kontejner. Obsahuje jak kvalitní koupelnu s WC, tak kuchyňskou linku.

Novinka? Vůbec ne.

Nápad využít námořní kontejnery ke stavbě domů se poprvé objevil už ve druhé polovině dvacátého století. Průkopnickými zeměmi byly především Spojené státy americké a Kanada. Během historie jejich využití bylo postaveno nespočet experimentálních staveb i domů určených na rezidenční pobyt. Volnočasový pobyt v kontejnerových chatkách se nyní stává trendem, který se pomalu zabydluje po celém světě včetně naší české kotliny.

Rychlost výstavby a modularita

Další nespornou výhodou staveb z kontejnerů je snadná manipulace s nimi, v podstatě k tomu potřebujete jen nákladní auto a jeřáb. I samotná výstavba obvykle probíhá velmi rychle. Realizace projektu od zahájení po nastěhování trvá přibližně tři týdny. Stačí si vybrat ze dvou velikostí kontejnerových chatek. Do tří týdnů je vyrobená a lze ji dovézt na váš pozemek. Chatky jsou připraveny i pro kreativní realizace nových majitelů a ztvárnění ideálního designu, který si sami navrhnou a zrealizují. V základním provedení je chatka vymalována čistě bílou barvou, stačí ji tedy jen zařídit nábytkem podle vlastních preferencí.