Je možné postavit dřevostavbu do 1 mil. Kč?

Uvažujete nad tím, že si postavíte dřevostavbu a chtěli byste se vejít do rozpočtu čítající 1 milion korun? V tom případě tato úvaha není vůbec od věci. Modulová dřevostavba na klíč může být skutečně zhotovena za 1 milion korun. Je ovšem zapotřebí splnit několik zásadních podmínek, které to jsou se dozvíte v následujícím článku.

0

Na standardní velikost dřevostavbu zapomeňte

Pokud budete chtít zhotovit milionovou dřevostavbu, zapomeňte na to, že se bude jednat o stavbu standardní velikosti. Za jeden milion korun bohužel nepostavíte dřevostavbu, která bude čítat minimálně 100 m2. Prostor dřevostavbu bude za tyto peníze o poznání menší a bude se jednat spíše o modulový prostor vhodný k bydlení. Ovšem i přesto můžete být s podobnou stavbou spokojeni, jelikož méně je někdy skutečně více a minimalismus v oblasti dřevostaveb je v současné době velmi populární.

Za 1 milion korun vás čeká krásné bydlení

V případě takto malé modulové stavby nemusíte řešit spoustu věcí. Jednou z nich je například plynová přípojka, a to zejména kvůli kondenzačnímu plynovému kotli. K tomu, abyste vytopili stavbu o 30 m 2, budou vám stačit elektrické přímotopy. V tom případě vám tedy postačí pouze připojení k elektřině, vodě a odpadu.

Výhody dřevostavbu za 1 milion korun

  • Rychlé vytápění celého prostoru, ke kterému stačí pouze připojení k elektřině
  • Dřevostavba je postavena na klíč dle vašich konkrétních požadavků s ohledem na výši rozpočtu, který máte
  • V některých případech se vyplatí přiložit ruku k dílu a několik věcí si na dřevostavbě udělat svépomocí

S jakými náklady při stavbě počítat?

Pokud si stavbu budete chtít nechat zhotovit jako hrubou stavbu, kterou si poté sami postavíte, hravě se vejdete do částky 1 milion korun. U stavby, kterou si necháte kompletně připravit od firmy, kupříkladu Haas Fertigbau, která se dřevostavbami zabývá, spíše počítejte s malým překročením 1 milionu korun, a to zhruba o cca. 25 %. Celá stavba vás tak může vyjít na 1,25 milionů korun. Vždy samozřejmě záleží na ceně použitých materiálů, nákladech za přípojky a samotný projekt. Vězte, že i levná dřevostavba může být poskytnout útulný prostor pro bydlení celé rodiny.