Je libo dřevěnou terasu? Vyberte si kvalitní materiál

0
Foto pixabay

Sice to tak zatím nevypadá, ale léto se nezadržitelně blíží. S ním i možnost posezení venku na zahradě. Pokud ještě nemáte hotovou terasu, je nejvyšší čas nakoupit materiál a pomalu se pustit do práce, abyste si mohli vychutnat první teplé dny venku.

Jaký materiál na terasu si vybrat?

Existuje více variant materiálu, který si můžete vybrat pro stavbu vaší terasy. Někdo upřednostňuje wpc materiál, který kloubí vlastnosti plastu a dřeva. Terasa vypadá na pohled jako dřevěná, ale je navíc vysoce odolná a snadno se udržuje. Přesto další nedají dopustit na dřevo. Dřevěné terasy jsou příjemné na dotek a také je možnost vybrat si z různých odstínů dřeva. Třeba dřevo z exotických dřevin jako je teak nebo merbau se vyznačuje zajímavými barevnými odstíny. Terasa se pak musí ošetřit nejlépe kvalitním přírodním olejem. Oblíbená značka přírodních olejů a dřevo je Osmo, která obsahuje jen přírodní ochranu a žádné chemikálie. Dřevo hezky ošetří a při správné údržbě zůstane dřevo v krásném stavu po dlouhá léta.

Vyberte si kvalitní dřevo a jeho ochranu

Kvalitní dřevo je základ ať už pro stavbu terasy, tak pro stavbu dřevěných fasád nebo podlah. Vždy dejte na doporučení dodavatele a dřevo ošetřete podle doporučení. Dřevo má tendenci na sluníčku blednout, proto se vyplatí pravidelně natírat bezbarvým Osmo olejem nebo barevným lakem určeným na dřevo.