Jaké barvy garážových vrat jsou letos v kurzu?

I takové venkovní stínění či garážová vrata lze sladit v trendy odstínech. Vybíráte-li právě teď ze vzorníků a nemůžete si vybrat, nechte se inspirovat letošními hity.

0

Barevné trendy se mění každý rok a rozhodně nejsou ničím, čím byste se nutně museli řídit. Na druhou stranu představují skvělou příležitost pro inspiraci a popuštění uzdy své fantazie. Kdo by také netoužil po moderní a sladěné domácnosti? Ukážeme vám barvy roku 2021.V loňskému roce barvám vévodila Classic Blue, tedy odstín modré, který má v lidech vzbuzovat klid a jistotu v rychle se měnícím světě. Pro rok 2021 však udělali designéři Pantone změnu a zvolili barvy hned dvě: světle šedou a jasně žlutou – a odůvodněně.

Barvy Panetone jsou letos dvě

Vstup do roku 2021 byl pro celý svět velmi náročný, barvy proto reprezentují naději a mají za úkol povzbudit všechny v nelehké době. Protože to je přesně to, co společnost v těchto dnech doopravdy potřebuje. Po dvaadvaceti letech se proto ve světě designu, módy i interiéru objevují hned dvě barvy roku: zářivě žlutý odstín Illuminating, probouzející v člověku povzbuzení a nový začátek, a světle šedý Ultimate grey, navozující pocit pohodlí, klidu a stability.

Dulux sází na zemitost

Pozadu nezůstaly ani barvy Dulux, které designéři vybírali z opačné strany vzorníku – odstín Brave Ground je zemitou hnědou, která ve vás vzbudí pocit vyváženosti a povzbuzení. Zároveň je natolik jemná, že k sobě uvítá i další barvy, které ve společné kombinaci skvěle vyniknou.

I PPG se drží přírodních odstínů

A na vlně přírodních barev letos plynula i tvorba společnosti PPG. U ní se setkáte s trendy barvami v odstínech Transcend (zemité tóny ovesných vloček), Big Cypress (ztvárňující barvu zázvoru) a Misty Aqua (jemná modrá hrající svěžestí s předchozími dvěma odstíny).

V těchto barvách si dnes vyberete nejen doplňky do interiéru, ale dokonce i garážová vrata. Výrobci totiž nabízí svým klientům možnost barvení lamel na míru dle vzorníku RAL. Například značka Minirol, která je předním výrobcem rolovacích garážových vrat ve Střední Evropě, vlastní přímo práškovou lakovnu. Tím zajišťuje svým zákazníkům kvalitní nátěr a barvu přímo na míru. Zalíbila se vám jedna z trendy barev roku 2021? Určitě ji budou mít ve svém vzorníku barev produktů Minirol.