Jaká barva vám nesmí v interiéru chybět? Známe barvu letošního roku

Nezávislí designéři, architekti a návrháři se i letos sešli v Mezinárodním estetickém centru společnosti AkzoNobel, aby vybrali Barvu roku 2017. Pro nadcházející období se jí stala Popelavě modrá, kterou doplňuje dalších 45 odstínů. Přesvědčte se, jak perfektně vypadají v interiéru.

0
Barva roku 2017 (Fotografie: Dulux)
Barva roku 2017 (Fotografie: Dulux)

Hlavní myšlenkou se pro letošek stal pohled na život v novém, lepším světle. Díky nezvyklému pohledu je snadné si uvědomit, proč stojí za to žít.
Spojujícím tématem pro tento rok je rovnováha. Tu tvoří zajímavý kontrast mezi odvážnějšími nápadnějšími odstíny a tlumenými světlými odstíny. Spektrum neutrálních tónů skvěle vytváří pozadí pro světlé trendy barvy a dává jim tak možnost dokonale vyniknout.

Popelavě modrá je v interiéru nádherná (Fotografie: Dulux)

Královnou roku je Popelavě modrá (S0.10.50)

Toužíme po spojení, zjednodušení, uznání, zpomalení životního tempa, sdílení.
Popelavě modrá je univerzální, přesto kreativní barva, která je využitelná v různých životních i interiérových stylech. Zároveň se jedná o ideální odstín, který odráží novou perspektivu pro tento rok. Paleta zvolených odstínů symbolizuje svěží pohled na každodenní život, který je trendy, jednoduchý a pochopitelný, přesto oplývá novotou, sofistikovaností a univerzálností.
Modrá symbolizuje okamžik. Aby bylo toto tvrzení přenositelné i pro váš domov, vybral tým odborníků takový odstín, který lze dobře využít ve všech místnostech. Modrá je zároveň barvou života, barvou každodenního života. Letos tedy nebude jen barvou oblohy, ale také stěn, které nás denně obklopují. Nadčasovou Popelavě modrou proto najdete v každé z pěti nových palet. Klasickou barvu současnosti i budoucnosti v paletě doplňují odstíny od nejhlubší inkoustově modré k nejsvětlejší mlhavé modré. Zahalte svůj pokoj do uklidňujících a trendy barev, které srší čerstvostí a svěžestí.

Jednoduchý a přitom působivý interiér (Fotografie: Dulux)

Modrý neoromantismus

Zkuste zkombinovat přírodní prvky s barvami na zdech! Zajímavý koncept interiéru usnadní vaše splynutí s přírodou i uprostřed džungle velkoměsta. Buďte zodpovědní za svět, který díky vašemu snažení zůstane zachován i pro další generace. Zapomeňte na nakupování nových věcí, raději si pořiďte použité předměty s minulostí, které můžete sehnat třeba formou výměny. Využijte starý nábytek znovu tím, že ho přetřete zajímavou barvou.
Neoromantismus vychází ze zvýšeného zájmu lidí o zdraví, zodpovědnou produkci potravin a také jejich vlastního pěstování. Pokud je domov zároveň vaším útočištěm, budou vás bavit studené odstíny z této moderní palety, které pomohou navodit klidnou atmosféru. Popelavě modrá dokonale hraje s temnou fialovou. Touto kombinací snadno překonáte hranici mezi interiérem a exteriérem, k čemuž vám dopomohou i rostliny a proutěné dekorace.
Bohatá, přírodou inspirovaná paleta je ideální pro ty, kteří se zajímají o svět kolem sebe víc než jen o vlastní blahobyt. Pokud je vám vlastní hippie a boho styl, přírodní symboly dodají vašemu domovu kouzlo a novou životní energii. Buďte odpovědní k přírodě, ale i k sobě samým, a vychutnejte si každý moment vašeho života.

Nebeská kuchyně v modrých tónech (Fotografie: Dulux)

Barevná paleta pro rok 2017 je vyvážená díky zajímavému kontrastu, který tvoří nápadnější odstíny s těmi tlumenými. Neutrální tóny navíc vytváří skvělé pozadí pro světlé barvy. Aktuální paleta není určena jen pro milovníky designu. Protože je velmi snadno kombinovatelná a použitelná v různých typech interiérů, využije ji každý, kdo má chuť oživit svůj domov. „Pokud vás zajímá, jak konkrétní barvy budou slušet přímo vašemu pokoji, vyzkoušejte chytrou aplikaci Dulux Visualizer, která virtuálně přemaluje vaše stěny do barev roku 2017,“ uvádí Martin Brodský, Senior Brand Manager ze společnosti Dulux.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here