Jak zařídit svou zahradu, abyste se tam zbavili stresu po dlouhém dni v práci?

Máte-li štěstí na vlastní zahradu, měli byste tento prostor využít na maximum. Pro každého z nás by to mělo být místo, kde budete odpočívat po dlouhém a náročném dni. Aby tak zahrada fungovala, musíte ji správně zařídit. Poradíme vám, jaké prvky musíte dát dohromady pro dokonalou oázu klidu.

0
Zdroj obrázku: RossHelen / Shutterstock.com

Uklidňující barvy

Možná vás to ani nenapadlo, ale barvy jsou velmi důležité, stejně jako dokonale posekaná tráva. Na tu je nejlepší využívat benzínové sekačky. Zelená by měla v zahradě převládat, protože nás dokáže uklidnit a zklidnit emoce. Určitá část zahrady ale může hrát všemi barvami, např.:

  • červená,
  • žlutá,
  • růžová,
  • fialová.

Relaxační zvuky

Při odpočinku jsou důležité také zvuky. Umělý potůček, jezírko nebo fontánka vám dopřejí hodně klidu. Velmi příjemné je také šumění listů. V jemném vánku vám ho dopřejí listy rostlin. Nejlepší jsou na to osiky nebo bambusy. Vítr vám může také s dřevěnou nebo kovovou zvonkohrou.

Příjemné vůně

Vůně jsou na zahradě také důležité. Abyste se nemuseli starat o nepříjemné pachy, odborníci vám dovezou betonové žumpy do Ostravy i jiných měst. K tomu na zahradu vysaďte květiny, které budou uvolňovat přírodní silice, např. růže, levandule, magnolie, šeřík nebo popínavá akébie.

Místo pro pohodlné lenošení

Na pořádný odpočinek potřebujete pořádné posezení. Nezapomeňte proto na pohodlný nábytek, závěsné křeslo na čtení nebo houpací síť. Na poležení si můžete pořídit polohovací lehátka nebo velmi pohodlné pohovky na zahradu.

Zahrada jako domácí tělocvična

Zahradu můžete velmi jednoduše využít i jako posilovnu. Natáhněte provaz mezi dva stromy a vyzkoušejte si chůzi na provaze. Pobavíte tím děti i dospělé. Balancování je navíc úžasné pro rozvoj rovnováhy i svalů. A na zahradu si můžete dát také bazén nebo trampolínu. Záleží pouze na tom, jakému typu pohybu se chcete na své zahradě věnovat.