Jak zařídit obývací pokoj ve skandinávském stylu

Inspirujte se při zařizování obývacího pokoje skandinávským stylem, který si vás získá svou jednoduchostí a funkčností. Převládají v něm světlé barvy a přírodní materiály, chybět však nesmějí ani dekorace navozující hřejivou atmosféru.

0
Foto pixabay

Skandinávský styl má blízko k přírodě

Skandinávský styl bydlení má kořeny v severských zemích, odkud se už v 50. letech minulého století rozšířil do zbytku světa. Je v něm otištěna především láska Seveřanů k přírodě, která se promítá do výběru barev, nábytku i dekorací. Kromě toho si skandinávský styl výborně rozumí s minimalismem, který klade důraz na kvalitu, funkčnost a čisté linie.

Obývací pokoj zahalte do světlých barev

Severské zimy jsou dlouhé a tmavé, do prostoru je proto třeba vnést světlo a pohodu. Toho lze docílit tím, že budete obývací pokoj ladit do světlých barev a jemných vzorů, které rozjasní i stísněnou místnost s nedostatkem oken. Prim hrají všechny odstíny bílé, které lze vhodně doplnit zemitými tóny inspirovanými přírodou. Vhodným zesvětlovačem pokoje můžou tak být světle zabarvené koberce.

Tip: Chcete-li interiér oživit, zakomponujte do něj jeden výrazný prvek. V obývacím pokoji se bude vyjímat pohovka s hořčicově žlutým čalouněním, petrolejově zelené křeslo nebo třeba lososové závěsy.

V hlavní roli kvalitní nábytek

Obývacímu pokoji ve skandinávském stylu dominuje nábytek ze světlého dřeva, jako je bříza, smrk nebo borovice. Důraz se klade na kvalitu provedení, jednoduché geometrické tvary, funkčnost a snadnou údržbu. Důležitou roli hraje také dostatek úložného prostoru, díky kterému místnost působí na první pohled čistě a uklizeně.

Pohovka na vyšších nožkách nesmí chybět

Při výběru pohovky si dejte záležet, abyste zvolili tu správnou. Do skandinávského interiéru se hodí subtilní sedačka na vyšších nožkách, která pokoji propůjčí vzdušnost a nechá vyniknout dřevěné podlaze. Zda zvolíte pohovku s textilním čalouněním, nebo koženou, záleží už jen a jen na vašich preferencích.

Tip: Pohovky ve skandinávském stylu na vás čekají na Heurece. Projděte si hodnocení a recenze ověřených uživatelů, porovnejte ceny a nakonec si pohovku objednejte s doručením až domů.

Se světlem nešetřete

V ideálním případě proniká do obývacího pokoje dostatek slunečního světla, pomoci si však můžete také vhodně zvoleným interiérovým osvětlením. Centrální svítidlo na stropě proto doplňte stojacími lampami, stolními lampičkami, bodovými světly a nezapomeňte ani na svíčky, které se postarají o útulnou atmosféru.