Jak zařídit dětský pokoj pro miminko?

Nejkrásnější období – narození miminka, které vás zanedlouho čeká, si můžete zpříjemnit zařizováním pokojíčku a dalších nezbytných věcí pro vaše miminko. S očekáváním potomka se žena dostává do úplně jiné role, než byla kdy zvyklá a není pro ní nic důležitějšího než zdraví a komfort pro miminko. Ovšem i muži se změní život, role otce je nejenom nesmírně zodpovědná, ale také nádherná a jedinečná. Přinášíme vám pár rad, jak co nejjednodušeji a nejlépe zvládnout ženino "hnízdění" a zařízení dětského pokoje pro miminko.

0
Foto: Dovido.cz, Unsplash.com

Mnoho rodičů se rozhodne, že miminko bude mít u sebe v ložnici, je to naprosto v pořádku. Tak jako se někdo rozhodne, že miminko bude od začátku ve svém. Dokonce i v ložnici může mít miminko svůj koutek, který je vyzdobený a upravený do dětských motivů.  Mezi nejoblíbenější doplňky patří tapety do dětského pokoje, křesla na kojení, různé látky s dětským motivem, které můžete použít na mantinely, povlečení, ale také na ušití různých hraček a oblečení. Velmi oblíbená jsou pyžama a župany pro batolata s dětským motivem, které ladí s povlečením v postýlce.

Foto: Dovido.cz, Unsplash.com

Jaké trendy jsou v současné době in?

Trendy můžeme rozdělit do tří kategorií – klasické, luxusní a funkční. Všechny tyto kategorie můžete samozřejmě různě kombinovat a měnit.

Klasický styl

Pro holčičky růžová, pro kluky modrá, pro více dětí kombinace nebo neutrální barvy jako je oranžová, zelená či žlutá. Barvy doplněné dětskými motivy zvířátek, hraček, hvězdiček a animovaných postaviček. Klasické barvy, motivy i provedení. Postýlka, přebalovací pult a komoda. Skříňka na hračky a různé úložné boxíky. Nic čím byste zazářili, ovšem vše velmi pěkné, funkční a ověřeno generacemi. Dětský pokoj můžete ozvláštnit kobercem, závěsy či samolepkami s dětským motivem.

Foto: Dovido.cz, Unsplash.com

Luxusní styl

Mysleli jste si, že tmavé barvy nemají v dětském pokojíčku co dělat? Omyl, miminka do určitého věku nejlépe rozlišují kontrastní barvy černou a bílou. Proto se stále více maminek uchyluje ke kombinaci těchto barev i u dětského pokoje. Samozřejmě ruku na srdce, dětský pokojíček je spíše rodičovská záležitost. Miminku bude do určitého věku úplně jedno zda leží v zelené či šedé postýlce, ale proč bychom si dětský pokojík nemohli zařídit dle vlastního vkusu a myslet na celkový koncept domova? Nemusíme přece razit heslo babiček, že růžová je pro holky a modrá pro kluky. Není to špatně, jen žijeme v době, kdy máme na výběr a nemusíme mít všechno co má sousedka.

Vytvořte si dětský pokoj podle vlastních představ a nenechte se ovlivnit. Jestliže chcete mít šedý, béžový nebo dokonce černý pokojík, není nic jednoduššího, než si jej prostě vytvořit.

Nábytek do dětského pokoje nemusí být jen z přírodního dřeva, můžete mít bíle lakovaný, šedý nebo béžový. Mezi nejoblíbenější luxusní styly patří Boho styl, který je velmi specifický a přináší do místnosti lehkost a jemnost. Lapače snů, baldachýny a koberec do dětského pokoje by měl být v béžových odstínech doplněn dalšími zemitými barvami. Není však zakázáno vše doplnit jemnou růžovou nebo tyrkysovou.

Foto: Dovido.cz, Unsplash.com

Funkční styl

Jako poslední vám chceme přiblížit funkční styl, který není jen tak pro někoho. Na první pohled se totiž může zdát, že je nudný až smutný, opak je však pravdou. Jedná se o velmi propracovaný styl, který má svá pevně daná pravidla. Ani u funkčního stylu nechybí postýlka a nábytek pro miminko. Další velmi důležitým prvkem je regál s úložnými boxy na hračky. Volte nábytek v jednom odstínu a nejlépe od jednoho výrobce.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl, mějte na paměti, že záleží především na vás. Vy budete každý večer ukládat vaše miminko do jeho pokojíčku, především vám se musí v pokojíčku líbit a musíte si vše zařídit tak, aby to pro vás bylo co nejjednodušší na organizaci. Jestli budete mít růžový, šedý nebo bílý pokojíček a zda budete mít postýlku vpravo nebo vlevo, je úplně jedno. Nebojte se i po narození miminka věci měnit, pokud nebudete spokojeni. Na ničem jiném, než na komfortu maminky a miminka nezáleží.