Jak sladit vstupní dveře s podlahou?

Vchodové dveře jsou nedílnou součástí interiéru. Představují první věc, kterou vidíte při cestě z práce, školy nebo nákupu. K tomu, aby byly vaše návraty domů co nejradostnější, může přispět i to, že vám v chodbě všechno ladí. Přečtěte si článek a zjistěte tipy na barvy a kombinace, které z vaší předsíně vykouzlí místnost snů.

0

Světlé odstíny místnost opticky zvětší

Pokud se alespoň trošku zajímáte o interiérový design, určitě víte, že bílé zdi dokážou zázraky. Platí to ale i o podlaze a také dveřích. Světlé odstíny mohou vstupní chodbu opticky zvětšit a dopřát vám více prostoru alespoň v hlavě. Bílé vchodové dveře se hodí prakticky ke všemu. Můžete je zvolit ke světlé i tmavé podlaze a rozumí si i s různými materiály. Jedná se o velmi univerzální řešení, milovníci interiérového designu z nich ale příliš nadšení nebudou.

Nebojte se kombinovat

K nejoblíbenějším dekorům vchodových dveří patří rozhodně odstíny dřeva. Potěší obzvláště ty, kteří se chtějí doma cítit co nejútulněji a zároveň jim záleží na designu. Vybírat můžete podlahu a dveře ve stejném odstínu, nebo kombinovat různé dekory dřeva. V interiéru skvěle fungují i kontrasty, nebojte se proto ani odvážnějších kombinací, například tmavých dveří a světlé podlahy. Pozor si dejte jen na míchání materiálů s výrazně rozdílnou texturou.

Vybíráte dveře do bytu nebo rodinného domku?

Při úvahách nad sladěním podlahy a dveří je nutné brát v potaz i světlo. Do rodinných domků totiž můžete zvolit prosklenou variantu dveří a dodat tak prostoru přirozené denní světlo, které místnost rozzáří. Díky tomu můžete být při výběru odstínu mnohem odvážnější a zvolit jako odstín například tmavý antracit. Bytům v panelových domech zase daleko víc sluší jemnější odstíny dřeva.

Vzhled není všechno

Ideální dveře nejen skvěle vypadají, důležitá je také ochrana proti zlodějům a další. Pokud chcete řešení, na které se můžete 100% spolehnout, zvolte vchodové bezpečnostní dveře od firmy HT dveře. Proti zlodějům vás ochrání kvalitní konstrukce a bezpečnostní třída 3. Potěší vás i skvělé protipožární vlastnosti a ochrana proti hluku. Navíc mají dveře vynikající tepelně-izolační vlastnosti, takže vám z domu neunikne ani kousek tepla. Volit můžete z mnoha různých dekorů, které hravě sladíte nejen s podlahou, ale i ostatními prvky interiéru. Jaký odstín si vyberete?