Jak si zařídit kuchyni podle nejnovějších trendů – dva prvky jsou obzvláště důležité

Aby vaše kuchyně odpovídala moderním trendům v bytovém designu a zároveň vás uspokojila funkčností, měli byste vědět, čím ji vybavit.

0
Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com

V současné době plní toto srdce domova především dvě funkce – slouží jako místo k rodinnému setkávání a samozřejmě se zde také připravují různé pokrmy. A obojí potřebuje to správné vybavení.

Aby si měla rodina kam sednout

Pokud máte v kuchyni jen trochu místa navíc, měli byste myslet na své nejbližší. Moderní jídelní stoly poslouží jako skvělé místo ke společnému jídlu. A jak je vybrat? Pro začátek zvažte, k jakému účelu bude váš jídelní stůl sloužit. Potřebujete stůl s velkou pracovní plochou nebo se vám bude hodit spíše ten menší, vhodný i do stísněného prostoru? Potřebujete stůl s úložným prostorem nebo dokonce ten rozkládací? To vše je už dnes k mání, stačí si jen vybrat.

A myslete také na různé cenové kategorie tohoto vybavení. Všeobecně platí, že různé materiály mají různé cenové kategorie. Dřevěné stoly jsou obecně dražší než stoly z umělých materiálů, jako jsou lamináty, sklo a kov. Po zvážení těchto faktorů vyberte materiál, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a vkusu.

Jídlo uvařte na indukční desce

Moderní indukční desky se v kuchyních objevují stále častěji. Mají totiž hned dvě nepřehlédnutelné výhody:

  • Rychlost: Indukční desky vaše hrnce rychleji a efektivněji zahřejí a vaření je tedy celkově rychlejší.
  • Bezpečnost: Deska se zahřívá pouze tam, kde je umístěno nádobí, takže je méně pravděpodobné, že byste se popálili.

Není tedy divu, že patří v obchodech s kuchyňským vybavením ke stále žádanějšímu zboží. Navíc jsou dostupné  v mnoha provedeních (najít lze například i maxi modely s osmi plotýnkami) a díky pestré paletě výrobců je možné vždy najít model s rozumným poměrem mezi cenou a kvalitou, který bude vyhovovat právě vaší kuchyni a potřebám.