Jak na tematický dětský pokoj pro kluka i pro holku

  Přístupů k zařizování dětských pokojů je v současné době bezpočet. Vydat se můžete cestou praktického zařízení, klasického stylu nebo se rozhodnout pro tematické designové řešení. Na co se připravit při zařizování tematického dětského pokoje vám prozradí následující řádky.

  0

  Při zařizování tematického pokoje se musíte v první řadě zamyslet nad tím, jakou povahu a osobnost má vaše dítě. Co ho baví, jaké má koníčky, sportuje? Tomu pak přizpůsobte celkové vyznění pokoje. Další věc, kterou musíte promyslet je prostor, který na celý pokoj máte a v neposlední řadě také finance.

  Tematické pokoje bývají zpravidla o něco dražší a počítat musíte i s následnou investicí do nového vybavení, až se vaší ratolesti v pokojíku přestane líbit. Právě z tohoto důvodu je lepší tematicky upravovat pokoj spíše pomocí doplňků a dekorací, které se dají postupem času vyměnit.

  Pokoje zařízené v nějakém tématu jsou vhodné pro děti zhruba do 13 let, poté potřebují už jinak řešený prostor a hlavně si nechtějí vodit kamarády do indiánského vigvamu či na pirátskou loď.

  Pokud se rozhodnete pro kompletní přizpůsobení se tématu, včetně nábytku, můžete vybírat z široké, palety designů. Některé jsou vhodné pro kluky a jiné zase pro holky, nemusíte se však ničeho bát, vyberou si všichni.

  Jaké téma vybrat?

  Zatímco u kluků frčí auta, fotbal, piráti či námořníci, holky dávají přednost princeznám a ty s dobrodružnější povahou třeba indiánům. Výrobci používají pastelové, veselé barvy, v mnoha případech jsou na nábytku 3D samolepky. Pořídit však můžete i postel v podobě závodního auta či pirátské lodi, fantazii se opravdu meze nekladou. Společným jmenovatelem je kvalitní provedení a použití nezávadných, certifikovaných materiálů.

  Tematický pokoj pro holky

  Holky budou potřebovat prostor na oblečení, protože ho, jako správné parádnice, budou mít stále víc a víc. Myslet musíte i na zkrášlovací koutek, nesmí tedy chybět toaletní stolek se zrcadlem a zásuvkami na šperky a poklady.

  Často se princeznovské pokoje dekorují do růžova, ale i když vaše holčička bude chtít pokoj celý růžový, snažte se ji mírnit. Ideální je kombinovat růžovou barvu se sněhově bílou. Pokoj pak bude působit jemně a romanticky.

  Ne všechny holky však chtějí být princeznou, existují proto i jiná témata, která můžete pro svou holčičku vybrat. Krásně bude vypadat pokoj s doplňky inspirovanými indiány nebo exotickou džunglí. Pokud tíhne vaše slečna ke sportu, pak je inspirace jasná, slaďte pokoj do barev oblíbeného klubu nebo pořiďte doplňky, které korespondují s daným sportem.

  Tematický klučičí pokoj

  Zařídit tematický pokoj pro kluka možná bude o něco snazší, nebude v něm tolik nábytku a kluci si navíc moc nepotrpí na dekorace. Nicméně se i v klučičím pokoji můžete notně vyřádit, postel ve tvaru závodního auta s podsvícením, pirátská loď či patrový autobus, kam se pohodlně vejdou dva kluci.

  Sportovci jistě ocení pokoj, kde budou doplňky inspirované jejich oblíbeným sportem. Když ještě na zeď pověsíte obrázek s jejich idolem, jistě budou v sedmém nebi.

  V každém případě myslete na to, že je potřeba, aby mělo dítě dostatek prostoru na hraní i na učení. Proto se snažte pokoj zbytečně nezastavovat nábytkem a volte spíše prostorově úsporná řešení V současnosti je na trhu k dostání množství inteligentního nábytku, který v sobě snoubí právě chytré prostorové řešení s moderním a vkusným designem. Velký výběr vám nabízí, například prodejce kvalitního nábytku, ALDO.

  ZANECHTE ODPOVĚĎ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here