Jak na home office aneb přestavte si byt na pracovnu

Home office neboli práce z domova už není výsadou jen pár jedinců. S pandemií se změnila pravidla práce a i zarputilí zaměstnavatelé přistoupili alespoň částečně na možnost práce z domova.

0

Práce z domova může být výhodná pro všechny. Zaměstnavatelé ušetří část svých nákladů a zaměstnanci získají pocit svobody a možnost pracovat v pyžamu. Často se nám ušetřený za cestu do práce hodí, někdy ovšem může být tento způsob práce dvousečný. Někteří lidé totiž doma neudrží pozornost a místo pracovních výkonů se nechávají rozptýlit jinými činnostmi. Jak na lepší pracovní výkon doma?

Zařiďte si svůj pracovní koutek

Je důležité mít svoje pracovní místo odlišené od běžného vybavení bytu. Je prokázáno, že v s počítačem v posteli či na gauči se pracuje hůř. Proto je dobré v bytě si vyhradit když už ne pokoj, tak alespoň koutek k práci. Ten by měl být zařízen kvalitním pracovním stolem a především pohodlnou kancelářskou židlí pro vaše pohodlí. Stůl by měl být ideálně čistý a bez množství předmětů, které rozptylují pozornost. Pokud si nevíte rady s přestavbou vašeho bytu, obraťte se na profesionály. Odborníci vám pomohou s rekonstrukcí nejen panelového bytu a s vaší pracovnou.

Virtuální kanceláře v Praze

Pokud by vás občas přece jen práce z domova nudila a hrozilo by vám vyhoření, pak je nutné změnit prostředí a jít mezi lidi. Někdy také pomůže změna prostředí z domácího na pracovní více motivovat k práci. Proto se můžete poohlédnout po nějakých kancelářských prostorech na občasné docházení. Například Kancelářské centrum na Karlově náměstí nabízí služby virtuální kanceláře v Praze, kdy můžete využívat vybrané služby a v případě nutnosti využít kancelářské prostory, ať už ke schůzce nebo pro vaši lepší soustředěnost při práci.