Infrapanely: design a funkčnost do domovů i kanceláří

Infrapanely mohou být použity v jakékoli místnosti. A to doma i ve firmě. Vzhled infrapanelů se může hodit do moderně vybavených prostor, i do těch historických. Vyrábějí se totiž ve spoustě designů, stačí si vybrat. Jejich výhodou je to, že jsou designově nápadně, velice atraktivní a upoutají pozornost, avšak nikdo nemusí tušit, že se jedná o způsob vytápění místnosti. Využijte infrapanely jako hlavní vytápění nebo jako luxusní doplněk ke stávajícímu vytápění.

0
Foto: Infraobchod

Různé druhy infrapanelů

Infrapanelů existuje velké množství, takže pokud toužíte po tom, nějaký si pořídit, není složité sladit infrapanel s interiérem vaší místnosti. Na výběr máte z tří hlavních možností: kamenné infrapanely, skleněné infrapanely a obrazové infrapanely. Tyto se liší jak svým vzhledem, tak také rozměry. Kamenné infrapanely jsou vyráběny z keramiky a jejich vzhled imituje vzhled přírodních kamenů. Skleněné infrapanely se vyrábí ve spoustě různých barev. Svým vzhledem připomíná barevné sklo – jednou je vínově červené, jindy šedé nebo třeba modré… Poslední skupinu tvoří obrazové infrapanely, jejichž vzhled i velikost si můžete navrhnout sami. Takovým obrazovým infrapanelem může být v podstatě jakákoli vaše fotografie.

Kamenné infrapanely

Kamenné infrapanely se hodí jak do moderního, tak také do historického interiéru. Protože vypadají velice luxusně, je dobré je umístit do konferenčních nebo zasedacích místností či kanceláře. Velice dobře se ale vyjímají také v interiérech domu či bytu, kde podpoří luxusní vzhled interiéru. Na kamenné infrapanely je možné připevnit držadlo. Pokud je tedy umístíte například do koupelny, máte skvělé místo, kde budete sušit své ručníky. Zbavíte se tak bakterií, které se množí vlhkem. Moc hezké kamenné infrapanelyjsou na Infraobchod.cz.

Pouze na svislou stěnu

Kamenné infrapanely můžete umístit na výšku i na šířku, avšak podmínkou je, že se musí jednat o svislou stěnu. Hledáte-li jiné řešení – například stropní vytápění, vybírejte ze stropních infrapanelů, které jsou dostupné v mnoha různých designech. Infrapanely – ať už nástěnné nebo stropní – nefoukají teplý vzduch. Okolní teplotu zvyšují sálavým teplem, které nevíří prach (a tím ani bakterie) v místnosti. Cirkulace vzduchu zde také probíhá, ovšem ve velmi zanedbatelné části.

Mramorové infrapanely

Kamenné infrapanely napodobují svým vzhledem jinak velice drahý materiál: mramor. Navíc jsou dostupné v mnoha různých barvách a odstínech, takže doplní téměř jakoukoli místnost. Na trhu je nabízí obchodní skupina Fenix, která se specializuje na výrobu elektrických topných systémů. Infrapanely, sálavé konvektory, topné žebříky, topné rohože nebo třeba topné folie – to vše je v režii této společnosti. Mnohé také potěší, že Fenix je ryze česká společnost, které svou výrobu soustředí z velké části právě do České republiky.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here