Dřez a kuchyňská baterie – nerozlučná dvojka v kuchyni

0

Moderní kuchyně pracuje nejen s perfektní funkčností, ale také s příjemným designem. Jedině tak totiž můžete vytvořit harmonické prostředí, které lahodí zároveň estetické i praktické stránce vaší osobnosti. Jak přistoupit k tématu kuchyňského dřezu a kuchyňské baterie?

Kuchyňská baterie: Nadčasová klasika – nerez

Klasickým materiálem kuchyňských dřezů je nerez. Vyniká skvělými vlastnostmi, odolností a tvarovou stálostí. Zároveň svým leskem navozuje pocit čistoty. Řada moderních produktů má navíc povrchy ošetřené speciální technologií, které je chrání před usazováním vodních kapek a nečistot. Skvělou variantou pro tento typ dřezů jsou kuchyňské baterie v designu chromu či přímo nerezu. Podle typu dřezu a prostoru, který vám kuchyně nabízí pak můžete zvolit ladící baterii. V designu chromu, případně nerezu je nabídka velmi široká a záleží skutečně na vás, zda upřednostníte minimalistický, hranatý či oválný tvar.

Kuchyňská baterie v harmonii s dřezem

Oblíbenou, esteticky velmi povedenou variantou jsou kuchyňské dřezy keramické či z umělých materiálů, kterými je například fragranit či silgranit. Výhodou těchto dřezů je, že poskytují naprosto nové možnosti z hlediska designu i funkčnosti. Předností tohoto kuchyňského vybavení je možnost výběru z různých barevných variant, a to nejen dřezů, ale také ladící kuchyňské baterie. Zvolit můžete elegantně tajemnou černou, jemnou bílou, přírodní odstíny hnědé, ale také sebevědomou šedou. Kuchyňské baterie bývají často kombinovány s nerezovými či chromovými detaily, čímž se docílí příjemného vizuálního odlehčení. Výsledkem je stylová kuchyň, jež splňuje ty nejnáročnější představy a v mnohém je dokonce i překonává. Zvolit můžete i předem připravený set, který funkčně i esteticky ladí.

Kuchyňská baterie: Na co pamatovat?

Vedle designu je třeba se zaměřit také na praktičnost a zejména spolehlivou funkčnost baterie. Kuchyňská baterie by měla s dřezem ladit nejen vizuálně, ale také funkčně. Pokud například máte dřez pod oknem, je vhodné zvolit takovou kuchyňskou baterii, kterou lze sklopit, případně zasunout. Tím uchováte možnost okno otevřít. Dvoudřezy či kuchyňský ostrůvek zase ocení možnost otáčení výpusti baterie. Skvělým pomocníkem je také výsuvná sprška, která výrazně zvyšuje využitelnost. Tvar kuchyňské baterie je nejen otázkou osobní preference, ale také důležitým praktickým bodem, například vyšší výpusti usnadní manipulaci s objemnějšími nádobami.

Kuchyňská baterie: Chtějte něco navíc

Důležitým hlediskem při výběru pákové kuchyňské baterie je směšovací zařízení. V tomto směru je třeba opravdu vsadit na kvalitu v podobě keramické kartuše. Často je podpořena ještě speciálně vyvinutou technologií. Nastavování teploty a proudu vody bude bezpečné, a hlavně příjemně přesné. Alternativou je také dotykové ovládání, které podporuje i hygienickou stránku. Řada kuchyňských baterií nabízí také ekologické funkce – regulace proudu či teploty. V neposlední řadě je vhodné zvolit takovou baterii, která pamatuje na své povrchy. Obvykle je před usazováním nečistot a tvorbou vodního kamene chrání speciálními technologiemi. Výrazně se tak usnadní i údržba a prodlouží životnost. A pokud toužíte po něčem opravdu dokonalém, pak můžete sáhnout i po kuchyňské baterii, jež je vybavena chladícím a filtračním zařízením.