Dřevěné podlahy nic nepřekoná

0
Foto: Pixabay/tuanarch87

Častou volbou při rekonstrukci bytů či domů jsou vinylové podlahy. Ty jsou na pohled často k nerozeznání od dřevěné a také jsou vhodné na umístění podlahového topení. Ale pokud někdy zkusíte jít bosou nohou na dřevěné podlaze, určitě ucítíte znatelný rozdíl.

Umělé materiály jsou odolné a cenově příznivé. Ale estetiku dřeva nic nepřekoná a navíc se jedná o ekologickou variantu, kdy je možné po dosloužení dřevo snadno zlikvidovat, narozdíl od umělého materiálu. Také se v poslední době řeší zdraví v domácnosti, tedy aby zvolené materiály v interiéru nebyly zdrojem toxických látek jako je formaldehyd a podobně. Určitě je v tomto případě dřevo přirozenější než umělý materiál. A při vyzkoušení na bosou nohu je rozdíl velice znatelný. Po vaší podlaze doma budete chodit dlouhou řadu let, proto se vyplatí investice do kvalitního dřeva. Jaké dřevo ale zvolit?

Teak nebo merbau

Často skloňované jsou podlahy z exotických dřevin. Málo známou dřevinou je teak, merbau nebo palisandr. Jejich dřeva se vyznačují výbornými vlastnostmi, jako je tvrdost a zároveň estetické zbarvení. Navíc jsou vícevrstvé podlahy také vhodné pro podlahové vytápění.

Při rekonstrukci vašeho bytu 3+1 nebo domu neváhejte zažádat o pomoc profesionály, kteří vám pomohou s celkovou změnou vašeho interiéru. Odborníci vám navrhnou rekonstrukci a také celou změnu zrealizují. Vám tedy odpadá nutnost shánět řemeslníky a dohled nad nimi. Vše zařídí renomovaná firma. Vám akorát předají již přeměněný interiér, budete mít vše bez starostí a v klidu.