Chcete strávit léto na dřevěné terase? Zvolte kvalitní materiál

0
Foto pixabay

Venkovní terasa spojuje zahradu a interiér domu, prodlužuje nám tedy v létě vnitřní prostory a tvoří přechod mezi venkem a vnitřkem. Pokud chcete toto léto již snídat na terase, je dobré o výstavbě přemýšlet již nyní. Materiálů je totiž celá řada a liší se cenou i kvalitou.

WPC terasy

WPC neboli kompozitní terasy kombinují přírodní vzhled a odolný materiál. Materiál je odolný proti nepříznivým venkovním podmínkám, je příjemný na dotek a vydrží v nezměněné podobě dlouhou dobu. Akorát to není přírodní materiál, který je první volbou pro všechny s ekologickým cítěním. Příroda je prostě příroda.

Dřevěné terasy z exotických dřevin

Dřevo je výborný materiál, vypadá dobře na pohled a je příjemné na dotek. Nevýhodou je údržba, ale dá se ošetřit například osmo přírodním olejem na dřevo a po ošetření si zachovává své vlastnosti po dlouhou dobu. Lze si vybrat z různých typů dřevin. Poslední dobou jsou často vybírány exotické dřeviny, jako je merbau nebo teak. Tyto dřeviny mají své specifické vlastnosti, mají hezké zbarvení a kvalitní tvrdé dřevo odolné proti venkovním vlivům.

Samotnou výstavbu terasy můžete přenechat profesionálům, kteří si s ní poradí raz dva. Při včasném zajištění materiálu můžete již toto léto strávit na krásné dřevěné terase se sklenkou vína.