7 tipů, jak si ušetřit na hezčí bydlení

Rádi byste investovali do bydlení, ale peníze jsou neustále potřeba někde jinde? Až tisíce korun ročně se dají v chodu každé domácnosti ušetřit na energiích. Zkuste se inspirovat 6 malými tipy, které vám v součtu mohou pomoct k velkým věcem.

0

1.    Nepoužívejte pohotovostní režim

Takzvaný Stand-by režim patří mezi nejzbytečnější výdaje většiny domácnosti. Cena za pohodlnost může u více spotřebičů jít za rok skutečně do tisíců, proto je raději pokaždé úplně vypněte.

2.    Dodržujte zásady na sporáku

Při vaření v co největší míře používejte pokličky, hrnce by nikdy neměly být menší než plotýnky sporáku. Sporák vypínejte s malým předstihem a jídlo na něm nechávejte dojít.

3.    Úsporněji používejte lednicí

Nikdy nedávejte do lednice teplé jídlo, raději ho vždy nejdříve nechte vychladnout na vzduchu. Udržujte čisté a funkční těsnění dveří a jednou za čas vysajte prach z chladícího roštu.

4.    Využívejte spotřebiče na 100 %

Ať už jde o myčku, pračku nebo sušičku, vždy naplňte co možná nejvíc. Zbytečné praní několika kusů oblečení vám jen navyšuje výdaje, které by se daly udat za mnohem příjemnější věci.

5.    Sprchujte se (dle libosti)

Podle některých vědců bohatě stačí jedno sprchování do týdne. Hlavně v létě je asi na každém, jestli ho něco takového naláká… Sprchování namísto koupele lze však z hlediska úspor doporučit v jakémkoliv případě!

6.    Topte s mírou

Přetopené místnosti nejsou vhodné pro lidské zdraví a ještě vás přijdou zbytečně draho. Teplotu udržujte v obývacích místnostech asi 20 až 21°C a v ložnicích kolem 17 až 18 °C.

7.    Neplaťte zbytečně moc

Konkurence dodavatelů na českém trhu je velká, a proto není nutné platit za nevýhodné tarify. Jedny z nejlevnějších služeb na trhu nabízí Carbounion, který navíc podle ankety CZECH TOP 100 patří mezi nejstabilnější české firmy za rok 2016.

Nebyla by právě levná a spolehlivá dodávka energie šancí, jak si konečně ušetřit na novou kuchyň?

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here