7 otázek, na které si odpovězte před koupí bytu

Chcete si pořídit byt v hlavním městě? Pořízení bytu není levná záležitost, proto vybírejte pečlivě. Přečtěte si, na co byste si měli odpovědět, než podepíšete smlouvu.

0
  1. Hledáte investiční byt nebo v nemovitosti chcete sami bydlet? Na vaší odpovědi hodně záleží. Pokud chcete koupit byt za účelem dalšího pronájmu, hledejte, kdo prodává byt v Praze co nejblíže centru.
  1. Jak velký byt hledáte? Nejlépe se vám bude pronajímat byt o velikosti 2kk. Dlouhodobě je o tento typ bytu největší zájem.
  1. Neméně důležitá je lokalita. Jak daleko chcete být od centra nebo naopak od zeleně? Kolik minut musíte jít pěšky, než se dostanete na MHD? Jak často MHD jezdí? Co se dá dělat v okolí? Nachází se v blízkosti sportovní centrum, restaurace, obchod, škola nebo školka?
  1. Hodláte investovat peníze do nového bytu v novostavbě? Taková nemovitost má výhodu v tom, že jí před vámi nikdo nepoužíval. Není tam tedy žádné opotřebení. Ale pozor. Novostavby několik let po dostavění stále pracují, takže se vám klidně může stát, že popraská stěna.
  1. Budete chtít rekonstruovat a za kolik? Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, můžete si dovolit pořídit i byt, který je v dezolátním stavu. Pořizovací náklady budou minimální, cena se vyšplhá výše až s rekonstrukcí.
  1. Na dispozici bytu záleží. Myslete na to, že úložných prostor není nikdy dost. Kam dáte tašky, nářadí, vysavač, jízdní kola? Pokud je v bytě úložných prostor minimum, měli byste mít určitě sklep nebo garáž, kam schováte například sezónní věci.
  1. Nespoléhejte se na vzory smluv stažené z internetu a pouhé rady, které nasbíráte v internetových diskuzích. Jakmile se rozhodnete nemovitost koupit, nechte si smlouvu vyhotovit od právníka. Nejlépe nákup nemovitosti ošetříte, pokud se spojíte s realitní kanceláří. V Home Sweet Home připraví makléř smlouvu, která bude dobře právně ošetřená přímo pro vás.