5 slabin vašeho domu, které usnadňují zlodějům práci

Zloději jsou čím dál drzejší a vynalézavější. I když poctivě zamykáte a dvakrát kontrolujete, jestli jste zavřeli balkónové dveře, může vás jednoho dne překvapit vybílený dům. Na co dalšího při ochraně vašeho domova před nevítanými hosty zapomínáme?

0

1. Dobré vchodové dveře nestačí, myslete i na střešní okna

Přemýšlejte nad každým vstupem do vašeho domu jako nad potenciální cestou pro zloděje. Dveře na půdu i vikýř mějte v době vaší nepřítomnosti vždy dobře uzavřené. Nezapomeňte i na světlíky, které můžete zajistit například bezpečnostním zámkem. Pokud je ale používáte k pravidelnému větrání, zauvažujte nad detektory pohybu. 

Pozornost věnujte i vchodu do garáže nebo do sklepa. Zajištěním vnitřních dveří eliminujete vniknutí zloděje do vaší obytné zóny.

2. Žebřík odnesete z dosahu, vyhněte se zabednění sklepa

Všechny dveře jsou zamčené, jak se tedy zloděj může dostat dovnitř? Mysleli jste na okna? I ta je totiž potřeba zajistit a dobře zavřít. Máte-li u domu žebřík, schovejte ho nebo alespoň ukliďte z dosahu. Myslíte si, že se oknem do koupelny nikdo neprotáhne? Vynalézaví zloději vás rádi přesvědčí o opaku.

Sklep zamykejte, a pokud v něm máte dražší věci, raději pořiďte alarm. Zcela zabedněný prostor nebo zaskládaná okna budí pozornost.

3. Zabezpečte okna neviditelnou fólií nebo mřížemi

Závěsy i žaluzie berte jako samozřejmost. Po setmění je totiž do domu vidět, tak proč zlodějům vybavení bytu ukazovat jako ve výkladní skříni? Naopak nic nezkazíte ani použitím bezpečnostní fólie. Okna v přízemních panelových bytech raději opatřete mříží.

4. Vybírejte si lepší zámky

Nepodceňujte pevné zárubně a zámky u všech vstupních dveří do domu. Zámek by měl být alespoň 3. nebo 4. bezpečnostní třídy. Jde o základní zabezpečení domácnosti, bez kterého se žádný rodinný dům neobejde. Navíc, pokud se zloděj do domu dostane bez toho, aby porušil zámek, budete mít problém s pojišťovnou.

5. Dvojí jištění se vyplatí

Nejen vy, ale také pojišťovna bude klidnější, když i v zamčené garáži zajistíte vybavení speciálním zámkem. Sekačku, kočárek nebo motorku můžete ukotvit k podlaze nebo stěně. Také ochraně nového domu věnujte dostatek pozornosti, určitě se vám v budoucnu vyplatí.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here