Jak v zimě chránit okna před sněhem či větrem? Řešením jsou venkovní rolety

Předokenní rolety jsou oblíbené především pro svou schopnost odstínit sluneční paprsky. Věděli jste ale, že je skvěle využijete v jakémkoliv počasí i ročním období?

0

Venkovní stínění typu venkovní rolety můžete pořídit už buď zabudované do překladů, se zaomítnutým roletovým boxem nebo s viditelným boxem umístěným nad oknem. Ve všech případech však lamely rolet – vyrobené z hliníku a výplně z polyuretanu – poskytují:

  1. ochranu před slunečními paprsky,
  2. zábranu proti přehřívání místností,
  3. „pancíř” proti zlodějům v místech, která jsou při vloupání nejnáchylnější,
  4. úsporu energií v chladných měsících, jelikož rolety skvěle izolují teplo uvnitř domu,
  5. úplné zatemnění místnosti a zároveň schopnost ji i odhlučnit.

Rolety pracují za každého počasí

Nejen za slunečných dnů jsou venkovní rolety v pracovním režimu. Jejich přítomnost oceníte i ve chvílích, kdy se venku žení třeba všichni čerti. Liják, kroupy, silný vítr – rolety tohle s přehledem vydrží, aniž byste se museli strachovat, že se pokřiví nebo jinak poškodí. Jsou dostatečné pevné na to, aby všechny tyto přírodní vlivy vydržely.

Čidla dají roletám pokyn

Pokud si vybíráte konkrétní typ venkovních rolet, rovnou sáhněte po modelu na elektrický pohon. S ním si můžete zvolit vybavení povětrnostními a tepelnými čidly.

K čemu slouží?

  • Povětrnostní čidla: přižene-li se znenadání vítr, čidla změnu zaregistrují a roletám dají povel se zatáhnout. Lamely se do sebe uzamknou a chrání před poškozením sebe i samotná okna.
  • Tepelná čidla: vysvitnutí slunce zpoza mraků si všimnete samozřejmě vy pohledem z okna, ale zaregistrují to i zabudovaná tepelná čidla, která dají roletám povel automaticky se zatáhnout – to aby se místnost v létě nepřehřívala – nebo vytáhnout – to abyste v zimě mohli ušetřit za vytápění a vyhřáli si pokoje slunečními paprsky.

Zaujala vás možnost pořízení venkovního stínění? Chcete mít představu, jaké jsou vaše možnosti a kolik by řešení na míru vašemu bydlení mohlo stát? O tom vám nejvíce řeknou obchodní zástupci – kontaktujte českého výrobce BUILDING Shutter Systems, který vyrábí kvalitní venkovní stínění pod značkou Minirol. Jejich vyškolení odborníci vám se vším potřebným poradí a připraví vám nezávaznou kalkulaci.