Ohromte rodinu a přátele interiérem ve skandinávském stylu – prozradíme, jak na něj

Říkáte si, že k dosažení harmonického a vyváženého bydlení bude potřeba mnohonásobně více navýšit vaše úspory, abyste mohli oslovit designéra a tím získat kýžený výsledek, který vás jednoduše bude těšit?

0
Foto: Archi_Viz / Shutterstock.com

Tento postup opravdu nebude potřeba, protože zařídit interiér tak, aby vás bavil a vy jste se v něm cítili příjemně, zvládnete i bez profesionální podpory. Stačí si jen zapamatovat několik základních pravidel, zahrnout do interiéru skandinávský nábytek a váš domov bude oblečen do harmonického hávu.  

Pravidla stylu – funkčnost, jemnost a rovné linie

Jedním ze základních pravidel je funkčnost. Každý kus nábytku by měl být plně funkční a využitý. Díky tomuto aspektu se stal styl velice žádaný v jakémkoli interiéru, například i v minimalistické, moderní či tradiční domácnosti. Oproti vintage stylu je tento čistý, minimální a nesnese velké množství dekorací. Interiér se zaměřuje na funkčnost, což znamená, že byste se měli zaměřit především na úložný prostor.

Určitě se držte přímých a čistých linií – působí vkusně a vytváří vyrovnanou osobitost. Když nahlédneme na fotografie interiéru severských domů, vidíme, že nábytek je ve většině případů z laminátu nebo masivního dřeva v přírodních odstínech, který zdobí především stolní lampy. Nábytek tedy vybírejte mezi minimalistickými kousky. Pohovku volte nejlépe nízkou s dřevěnýma nožkama, konferenční stolky nízké a jednoduché. Celý interiér laďte do světlých barev a kombinujte jej s doplňky, jako jsou proutěné košíky, lucerničky, závěsná křesla a další. Pro inspiraci nahlédněte na stránky estila-nabytek.cz, kde najdete dekorace, ale i nábytek v souladu s tímto stylem.

Přirozené světlo hraje prim

Velmi důležitým prvkem severského stylu je bezpochyby světlo. Místnosti v domě mají být vzdušné, prostorné a mají velká okna. Říkáte si, že bydlíte v garsonce nebo malém třípokojovém bytě? I tady můžete využít sílu skandinávského stylu. Stačí využít víceúčelový nábytek. V garsonce volte rozkládací sedačku na spaní, ale takovou, která má skutečnou matraci, dále nízké komody jednoduchých tvarů a linií. V druhém případě máte více možnosti, ale i zde se držte skromného, ale přece jen funkčního nábytku – nejlépe však světlého, který odráží světlo. Navíc světlý nábytek, světlé zdi a barevné doplňky zvětšují prostor.